Honor X10 5G
Specificații Honor X10 5G
General
| Marcă | Honor |
| Model | X10 5G |
| Alias de model | TEL-AN00 (Internațional) TEL-TN00 (Internațional) TEL-AN00a (Internațional) TEL-AN10 (Internațional) |
| Anunțat | Marți, 26 Mai 2020 |
| Lansat | Marți, 26 Mai 2020 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €250 |
Design
| Înălțime | 163.7 mm (6.44 inci) |
| Lățime | 76.5 mm (3.01 inci) |
| Grosime | 8.8 mm (0.35 inci) |
| Greutate | 203 g (7.16 oz) |
| Materiale de construcție | Față: Sticlă aluminosilicat |
| Culori | Negru, Albastru, Portocaliu, Argintiu |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.63 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2400 pixeli |
| Rată de refresh | 90 Hz |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 397 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 84.7% |
| Protecție ecran | Sticlă aluminosilicată |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | HiSilicon Kirin 820 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 7 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.36 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A76 Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MP6 |
| RAM | 6GB, 8GB |
| Stocare | 64GB, 128GB |
| Versiuni | 64GB 6GB RAM 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | Nano Memory |
Software
| Sistem de operare | Android 10 (Quince Tart) |
| Interfață de utilizator | Magic UI 3.1 |
| Servicii Google Play | Nu |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 40 MP, ƒ/1.8, 26 mm ( Unghi wide ), 1/1.7" Dimensiune senzor PDAF 8 MP, ƒ/2.4, 17 mm, 120° ( Unghi ultra-wide ) 0.08 MP ( Lentilă auxiliară ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Bliț automat Mod fotografiere continuă Zoom digital Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps 720p @ 960 fps |
| Caracteristici video | Gyro-EIS |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 16 MP, ƒ/2.2, 24 mm ( Unghi wide ), 1.0 μm, 1/3.06" Dimensiune senzor |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 4300 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 22.5 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G 2.3 Gbps DL, LTE (4CA) Cat12 600/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b8 (900), b18 (800), b19 (800), b26 (850), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n38 (2600), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700), n80 (1800), n84 (2100 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.1 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS, BDS, GLONASS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Honor X10 5G
Recenzii video
Imagini Honor X10 5G
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Honor X10 5G?
Prețul pentru Honor X10 5G este €250, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Honor X10 5G?
Honor X10 5G a fost lansat oficial pe Marți, 26 Mai 2020.
-
Honor X10 5G este disponibil în magazine?
Nu, Honor X10 5G nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Honor X10 5G?
Honor X10 5G cântărește aproximativ 203 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Honor X10 5G?
Ecranul lui Honor X10 5G măsoară 6.63 inci.
-
Honor X10 5G este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Honor X10 5G funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n3, n38, n41, n77, n78, n79, n80, n84.
-
Câte camere are Honor X10 5G?
Honor X10 5G are Cameră triplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.
-
Pot folosi serviciile Google Play pe Honor X10 5G?
Nu, serviciile Google Play nu sunt disponibile pe Honor X10 5G.