Meniu

Temă

Limbă

Honor X6b 7
Honor

Honor X6b

  • Sistem de operare Android 14 MagicOS 8
  • Display 6.77 inci 720x1610 pixeli
  • Baterie 5200 mAh Li-Poly
  • Performanță 4GB RAM Snapdragon 4 Gen 2
  • Cameră 50MP 1080p
  • Stocare 256GB UFS 3.1

Specificații Honor X6b

General

Marcă
Honor
Model
X6b
Anunțat
Duminică, 01 Iunie 2025
Lansat
Duminică, 01 Iunie 2025
Status
Disponibil

Design

Înălțime
166.9 mm (6.57 inci)
Lățime
76.8 mm (3.02 inci)
Grosime
8.1 mm (0.32 inci)
Greutate
191 g (6.74 oz)
Culori
Negru, Verde
Rezistență
Etanș la praf și rezistent la apă (împotriva stropirii)
Certificări de rezistență
IP64

Display

Tip display
TFT LCD
Diagonala display-ului
6.77 inci
Rezoluție
720 × 1610 pixeli
Rată de refresh
120 Hz
Raport de aspect
20:9
Densitate pixeli
261 ppi
Raport ecran-corp
≈ 86%
Luminozitate maximă
850 cd/m²
Protecție ecran
Sticlă aluminosilicată
Ecran tactil
Da
Caracteristici ale display-ului
Ecran tactil capacitiv
Ecran multi-touch

Hardware

Chipset
Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2
Nuclee CPU
8
Tehnologie CPU
4 nm
Viteză maximă CPU
2.2 GHz
Arhitectură CPU
64-bit
Microarhitectură
2x 2.2 GHz – Cortex-A78
6x 1.95 GHz – Cortex-A55
Tip memorie
LPDDR5X
GPU
Qualcomm Adreno 613
RAM
4GB
Stocare
256GB
Tip de stocare internă
UFS 3.1
Versiuni
256GB 4GB RAM
Stocare extensibilă
Nu

Software

Sistem de operare
Android 14 (Upside Down Cake)
Interfață de utilizator
MagicOS 8

Cameră principală

Suport pentru cameră
Da
Cameră duală
50 MP, ƒ/1.8 ( Unghi wide )
PDAF

2 MP, ƒ/2.4 ( Lentilă auxiliară )
Suport pentru bliț
Da
Tip bliț
Bliț LED
Caracteristici
Gama Dinamică Înaltă (HDR)
Suport video
Da
Rezoluție video
1080p @ 30 fps

Cameră frontală

Suport pentru cameră
Da
Cameră simplă
5 MP, ƒ/2.2 ( Unghi wide )
Suport video
Da
Rezoluție video
1080p @ 30 fps

Baterie

Tip
Li-Poly
Capacitate
5200 mAh
Viteza de încărcare pe fir
35 W
Caracteristici
Încărcare prin cablu inversă

Rețea

Cartele SIM
Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM)
Suport VoLTE
Da
Viteză de date
5G, LTE, HSPA
Benzile 2G
GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
Benzile 3G
HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz
Benzile 4G
LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz)
Benzile 5G
5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz)

Conectivitate

Suport Wi-Fi
Da ( Wi-Fi 5 )
Standardele Wi-Fi
802.11/a/b/g/n/ac
Funcții Wi-Fi
Dual-band, Wi-Fi Direct
Bluetooth
Da, v5.0
Porturi USB
USB Type-C 2.0
USB On-The-Go
Conectivitate USB
Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS)
Suport GPS
Da
Funcții GPS
BDS, GALILEO, GLONASS, GPS
Suport NFC
Da

Multimedia

Difuzor
Da
Jack pentru căști
Da
Tip audio
Audio Hi-Res 24-bit/192kHz, Difuzoare stereo
Radio FM
Nu

Caracteristici

Senzori
Accelerometru
Busolă
Senzor de proximitate
Senzor de amprentă lateral

Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.

Imagini Honor X6b

Întrebări frecvente

Care este data lansării pentru Honor X6b?

Honor X6b a fost lansat oficial pe Duminică, 01 Iunie 2025.

Honor X6b este disponibil în magazine?

Da, Honor X6b este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.

Care este greutatea pentru Honor X6b?

Honor X6b cântărește aproximativ 191 grame.

Care este dimensiunea ecranului pentru Honor X6b?

Ecranul lui Honor X6b măsoară 6.77 inci.

Honor X6b este compatibil cu rețelele 5G?

Da, Honor X6b funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n2.

Câte camere are Honor X6b?

Honor X6b are Cameră duală pe spate și Cameră simplă pentru selfie.