Honor X7e
Specificații Honor X7e
General
| Marcă | Honor |
| Model | X7e |
| Alias de model | LAB-LX1 (Internațional) LAB-LX3 (Internațional) |
| Anunțat | Marți, 19 Mai 2026 |
| Lansat | Marți, 19 Mai 2026 |
| Status | În curând |
| Prețuri | €200 |
Design
| Înălțime | 163.9 mm (6.45 inci) |
| Lățime | 75.9 mm (2.99 inci) |
| Grosime | 8.3 mm (0.33 inci) |
| Greutate | 200 g (7.05 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Plastic Cadrul: Plastic Față: Sticlă |
| Culori | Negru, Albastru, Portocaliu |
| Rezistență | Etanș la praf și rezistent la apă (împotriva stropirii) |
| Certificări de rezistență | IP64 |
Display
| Tip display | TFT LCD |
| Diagonala display-ului | 6.61 inci |
| Rezoluție | 720 × 1604 pixeli |
| Rată de refresh | 120 Hz |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 266 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 84.7% |
| Luminozitate maximă | 1010 cd/m² |
| Protecție ecran | Rezistent la cădere (până la 1,8 m) |
| Ecran tactil | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Helio G81 Ultra |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 12 nm |
| Viteză maximă CPU | 2000 MHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 2x 2.0 GHz – Cortex-A75 6x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G52 MC2 |
| RAM | 6GB |
| Stocare | 128GB, 256GB |
| Versiuni | 128GB 6GB RAM 256GB 6GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Software
| Sistem de operare | Android 16 (Baklava) |
| Interfață de utilizator | MagicOS 10 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 50 MP, ƒ/1.8 ( Unghi wide ) Autofocus (AF) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 5 MP, ƒ/2.2 ( Unghi wide ) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 7500 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 45 W |
| Caracteristici | Încărcare prin cablu inversă |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Viteză de date | LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.1 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Senzor de proximitate Senzor de amprentă lateral |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Honor X7e
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Honor X7e?
Prețul pentru Honor X7e este €200, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data de lansare estimată pentru Honor X7e?
Honor X7e va fi lansat pe Marți, 19 Mai 2026.
-
Honor X7e este disponibil în magazine?
Nu, Honor X7e nu este disponibil în magazine deoarece încă nu a fost lansat.
-
Care este greutatea pentru Honor X7e?
Honor X7e cântărește aproximativ 200 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Honor X7e?
Ecranul lui Honor X7e măsoară 6.61 inci.
-
Câte camere are Honor X7e?
Honor X7e are Cameră simplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.