Honor X80i
Specificații Honor X80i
General
| Marcă | Honor |
| Model | X80i |
| Alias de model | LNA-AN00 (Internațional) |
| Anunțat | Miercuri, 01 Aprilie 2026 |
| Lansat | Vineri, 10 Aprilie 2026 |
| Status | În curând |
| Prețuri | €250 |
Design
| Înălțime | 157.4 mm (6.20 inci) |
| Lățime | 75.4 mm (2.97 inci) |
| Grosime | 7.3 mm (0.29 inci) |
| Greutate | 185 g (6.53 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Sticlă Cadru: Aluminiu Față: Sticlă |
| Culori | Negru, Verde, Roz, Alb |
| Rezistență | Etanș la praf și rezistent la apă (jeturi de apă de înaltă presiune) |
| Certificări de rezistență | IP66 |
Display
| Tip display | AMOLED |
| Diagonala display-ului | 6.6 inci |
| Rezoluție | 1200 × 2600 pixeli |
| Rată de refresh | 120 Hz |
| Raport de aspect | 19.5:9 |
| Densitate pixeli | 434 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 90.1% |
| Luminozitate maximă | 6500 cd/m² |
| Protecție ecran | Sticlă aluminosilicată, Rezistent la cădere (până la 1,8 m) |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | 1 miliard de culori 3840Hz PWM Dimming |
Hardware
| Chipset | Mediatek Dimensity 6500 Elite |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 6 nm |
| Viteză maximă CPU | 2600 MHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 2x 2.6 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Stocare | 128GB, 256GB, 512GB |
| Versiuni | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Software
| Sistem de operare | Android 16 (Baklava) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 50 MP, ƒ/1.8 ( Unghi wide ) PDAF |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 8 MP, ƒ/2.0 ( Unghi wide ) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 7000 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 45 W |
| Caracteristici | Încărcare prin cablu inversă |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v6.0 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS (B1I & B1C), GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Tip audio | Difuzoare stereo |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă Senzor optic de amprentă sub ecran Senzor de proximitate (cu ultrasunete) |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Honor X80i
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Honor X80i?
Prețul pentru Honor X80i este €250, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data de lansare estimată pentru Honor X80i?
Honor X80i va fi lansat pe Vineri, 10 Aprilie 2026.
-
Honor X80i este disponibil în magazine?
Nu, Honor X80i nu este disponibil în magazine deoarece încă nu a fost lansat.
-
Care este greutatea pentru Honor X80i?
Honor X80i cântărește aproximativ 185 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Honor X80i?
Ecranul lui Honor X80i măsoară 6.6 inci.
-
Honor X80i este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Honor X80i funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n2.
-
Câte camere are Honor X80i?
Honor X80i are Cameră simplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.