HTC U20 5G
Specificații HTC U20 5G
General
| Marcă | HTC |
| Model | U20 5G |
| Anunțat | Joi, 01 Octombrie 2020 |
| Lansat | Joi, 01 Octombrie 2020 |
| Status | Discontinuat |
Design
| Înălțime | 171.2 mm (6.74 inci) |
| Lățime | 78.1 mm (3.07 inci) |
| Grosime | 9.4 mm (0.37 inci) |
| Greutate | 215 g (7.58 oz) |
| Culori | Verde, Alb |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.8 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2400 pixeli |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 387 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 83.5% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 765G |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 7 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.4 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A76 Cortex-A55 Qualcomm Kryo 475 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 620 |
| RAM | 6GB, 8GB |
| Stocare | 256GB |
| Versiuni | 256GB 6GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 10 (Quince Tart) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră cvadruplă | 48 MP, ƒ/1.8, 26 mm ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/2.0" Dimensiune senzor PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 118° ( Unghi ultra-wide ), 1.12 μm, 1/4.0" Dimensiune senzor 2 MP ( Macro ) 0.08 MP ( Lentilă auxiliară ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED dual |
| Caracteristici | Bliț automat Mod fotografiere continuă Zoom digital Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
| Caracteristici video | Gyro-EIS |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 32 MP, ƒ/2.0 ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/2.8" Dimensiune senzor |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 5000 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 18 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G 2.56/0.9 Gbps, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b28 (700), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n28 (700), n41 (2500), n78 (3500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS, BDS, GALILEO, GLONASS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate SAR |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii HTC U20 5G
Recenzii video
Imagini HTC U20 5G
Întrebări frecvente
-
Care este data lansării pentru HTC U20 5G?
HTC U20 5G a fost lansat oficial pe Joi, 01 Octombrie 2020.
-
HTC U20 5G este disponibil în magazine?
Nu, HTC U20 5G nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru HTC U20 5G?
HTC U20 5G cântărește aproximativ 215 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru HTC U20 5G?
Ecranul lui HTC U20 5G măsoară 6.8 inci.
-
HTC U20 5G este compatibil cu rețelele 5G?
Da, HTC U20 5G funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n3, n28, n41, n78.
-
Câte camere are HTC U20 5G?
HTC U20 5G are Cameră cvadruplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.