Huawei Enjoy 20e
Specificații Huawei Enjoy 20e
General
| Marcă | Huawei |
| Model | Enjoy 20e |
| Alias de model | MLD-AL10 (Internațional) |
| Anunțat | Joi, 28 Octombrie 2021 |
| Lansat | Joi, 11 Noiembrie 2021 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | €130 |
Design
| Înălțime | 159.1 mm (6.26 inci) |
| Lățime | 74.1 mm (2.92 inci) |
| Grosime | 9 mm (0.35 inci) |
| Greutate | 185 g (6.53 oz) |
| Culori | Negru, Verde, Violet |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.3 inci |
| Rezoluție | 720 × 1600 pixeli |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 278 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 81.3% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Helio P35 (Internațional) HiSilicon Kirin 710A (Internațional) |
| Nuclee CPU | 8 (Internațional) 8 (Internațional) |
| Tehnologie CPU | 16 nm (Internațional) 14 nm (Internațional) |
| Viteză maximă CPU | 2300 MHz (Internațional) 2.0 GHz (Internațional) |
| Arhitectură CPU | 64-bit (Internațional) 32-bit (Internațional) |
| Microarhitectură | 4x 2.3 GHz – Cortex-A53 4x 1.8 GHz – Cortex-A53 (Internațional) Cortex-A73 Cortex-A53 (Internațional) |
| Tip memorie | LPDDR4X (Internațional) LPDDR4 (Internațional) |
| GPU | IMG PowerVR GE8320 (Internațional) ARM Mali-G51 MP4 (Internațional) |
| RAM | 4GB, 6GB |
| Stocare | 64GB, 128GB |
| Versiuni | 64GB 4GB RAM 128GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSD |
Software
| Sistem de operare | HarmonyOS 2.0 |
| Interfață de utilizator | EMUI 10.1 |
| Servicii Google Play | Nu |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 13 MP, ƒ/1.8, 27 mm ( Unghi wide ) 0.08 MP ( Lentilă auxiliară ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Bliț automat Mod fotografiere continuă Zoom digital Compensarea expunerii Detectarea feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 8 MP, ƒ/2.0 |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 5000 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 10 W |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 4 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | Micro-USB 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS, BDS, GALILEO, GLONASS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Senzor de amprentă Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Huawei Enjoy 20e
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Huawei Enjoy 20e?
Prețul pentru Huawei Enjoy 20e este €130, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Huawei Enjoy 20e?
Huawei Enjoy 20e a fost lansat oficial pe Joi, 11 Noiembrie 2021.
-
Huawei Enjoy 20e este disponibil în magazine?
Da, Huawei Enjoy 20e este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru Huawei Enjoy 20e?
Huawei Enjoy 20e cântărește aproximativ 185 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Huawei Enjoy 20e?
Ecranul lui Huawei Enjoy 20e măsoară 6.3 inci.
-
Huawei Enjoy 20e este compatibil cu rețelele 5G?
Nu, Huawei Enjoy 20e nu suportă rețele 5G.
-
Câte camere are Huawei Enjoy 20e?
Huawei Enjoy 20e are Cameră duală pe spate și Cameră simplă pentru selfie.
-
Pot folosi serviciile Google Play pe Huawei Enjoy 20e?
Nu, serviciile Google Play nu sunt disponibile pe Huawei Enjoy 20e.