Huawei Enjoy Z 5G
Specificații Huawei Enjoy Z 5G
General
| Marcă | Huawei |
| Model | Enjoy Z 5G |
| Alias de model | DVC-AN00 (Internațional) |
| Anunțat | Miercuri, 03 Iunie 2020 |
| Lansat | Miercuri, 03 Iunie 2020 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €220 |
Design
| Înălțime | 160 mm (6.30 inci) |
| Lățime | 75.3 mm (2.96 inci) |
| Grosime | 8.4 mm (0.33 inci) |
| Greutate | 182 g (6.42 oz) |
| Culori | Cristal care respira, albastru închis, Midnight Black |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.5 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2400 pixeli |
| Rată de refresh | 90 Hz |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 405 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 84.7% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Dimensity 800 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 7 nm |
| Viteză maximă CPU | 2 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A76 Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC4 |
| RAM | 6GB, 8GB |
| Stocare | 64GB, 128GB |
| Versiuni | 64GB 6GB RAM 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | Nano Memory |
Software
| Sistem de operare | Android 10 (Quince Tart) |
| Interfață de utilizator | EMUI 10.1 |
| Servicii Google Play | Nu |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 48 MP, ƒ/1.8, 26 mm ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/2.0" Dimensiune senzor PDAF 8 MP, ƒ/2.4, 120° ( Unghi ultra-wide ) 2 MP ( Macro ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Bliț automat Mod fotografiere continuă Zoom digital Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 16 MP, ƒ/2.0 |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 4000 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 22.5 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n38 (2600), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.1 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS, BDS, GLONASS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Huawei Enjoy Z 5G
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Huawei Enjoy Z 5G?
Prețul pentru Huawei Enjoy Z 5G este €220, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Huawei Enjoy Z 5G?
Huawei Enjoy Z 5G a fost lansat oficial pe Miercuri, 03 Iunie 2020.
-
Huawei Enjoy Z 5G este disponibil în magazine?
Nu, Huawei Enjoy Z 5G nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Huawei Enjoy Z 5G?
Huawei Enjoy Z 5G cântărește aproximativ 182 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Huawei Enjoy Z 5G?
Ecranul lui Huawei Enjoy Z 5G măsoară 6.5 inci.
-
Huawei Enjoy Z 5G este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Huawei Enjoy Z 5G funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n38, n41, n77, n78, n79.
-
Câte camere are Huawei Enjoy Z 5G?
Huawei Enjoy Z 5G are Cameră triplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.
-
Pot folosi serviciile Google Play pe Huawei Enjoy Z 5G?
Nu, serviciile Google Play nu sunt disponibile pe Huawei Enjoy Z 5G.