Huawei Mate 20 X
Specificații Huawei Mate 20 X
General
| Marcă | Huawei |
| Model | Mate 20 X |
| Alias de model | AL00 (China) EVR-TL00 (China) EVR-L29 (Internațional) EVR-AL00 (Internațional) |
| Anunțat | Joi, 01 Noiembrie 2018 |
| Lansat | Joi, 01 Noiembrie 2018 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €580 |
Design
| Înălțime | 174.6 mm (6.87 inci) |
| Lățime | 85.4 mm (3.36 inci) |
| Grosime | 8.2 mm (0.32 inci) |
| Greutate | 232 g (8.18 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Sticlă Cadru: Aluminiu Față: sticlă Gorilla |
| Culori | Midnight Blue, Phantom Silver |
| Rezistență | Rezistent la praf Rezistent la apă (împotriva stropilor de apă) |
| Certificări de rezistență | IP53 |
| Caracteristici de design | Suport pentru stylus |
Display
| Tip display | OLED |
| Diagonala display-ului | 7.2 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2244 pixeli |
| Raport de aspect | 18.7:9 |
| Densitate pixeli | 346 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 87.6% |
| Protecție ecran | Sticlă Corning Gorilla Glass |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv HDR10 Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | HiSilicon Kirin 980 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 7 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.6 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A76 Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G76 MP10 |
| RAM | 6GB, 8GB |
| Stocare | 128GB, 256GB |
| Tip de stocare internă | UFS 2.1 |
| Versiuni | 128GB 6GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | Nano Memory |
Software
| Sistem de operare | Android 9.0 (Pie) |
| Interfață de utilizator | EMUI 9.1 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 40 MP, ƒ/1.8, 27 mm ( Unghi wide ), 1/1.7" Dimensiune senzor PDAF 8 MP, ƒ/2.4, 80 mm ( Teleobiectiv ), x3 Zoom optic, 1/4.0" Dimensiune senzor Stabilizare optică a imaginii (OIS) PDAF 20 MP, ƒ/2.2, 16 mm ( Unghi ultra-wide ), 1/2.7" Dimensiune senzor Blitz automat |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț Dual-LED Dual-Tone |
| Caracteristici | Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Autofocalizare cu laser Optică Leica Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60 fps 720p @ 960 fps |
| Caracteristici video | Gyro-EIS |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 24 MP, ƒ/2.0, 26 mm ( Unghi wide ), 0.9 μm, 1/2.8" Dimensiune senzor |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 5000 mAh |
| Detașabilitate | Nedetașabilă |
| Viteza de încărcare pe fir | 22.5 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE Cat21 1400/200 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b6 (800), b7 (2600), b8 (900), b9 (1800), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | DLNA, Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | USB Type-C 3.1 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS (L1 & L5), QZSS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Tip audio | Difuzoare stereo |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Barometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Huawei Mate 20 X
Recenzii video
Imagini Huawei Mate 20 X
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Huawei Mate 20 X?
Prețul pentru Huawei Mate 20 X este €580, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Huawei Mate 20 X?
Huawei Mate 20 X a fost lansat oficial pe Joi, 01 Noiembrie 2018.
-
Huawei Mate 20 X este disponibil în magazine?
Nu, Huawei Mate 20 X nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Huawei Mate 20 X?
Huawei Mate 20 X cântărește aproximativ 232 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Huawei Mate 20 X?
Ecranul lui Huawei Mate 20 X măsoară 7.2 inci.
-
Câte camere are Huawei Mate 20 X?
Huawei Mate 20 X are Cameră triplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.