Huawei Mate X2
Specificații Huawei Mate X2
General
| Marcă | Huawei |
| Model | Mate X2 |
| Alias de model | TET-AN00 (Internațional) |
| Anunțat | Luni, 22 Februarie 2021 |
| Lansat | Joi, 25 Februarie 2021 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | €2,300 |
Design
| Înălțime | 161.8 mm (6.37 inci) |
| Lățime | 145.8 mm (5.74 inci) |
| Grosime | 8.2 mm (0.32 inci) |
| Greutate | 295 g (10.41 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Sticlă Cadru: Aluminiu Față: Sticlă |
| Culori | Negru, Ediția de colecție Negru/Alb/Roșu, Albastru deschis, Culoare aur roz, Alb |
Display
| Tip display | Rabatal OLED, OLED |
| Diagonala display-ului | 8 inci |
| Rezoluție | 2200 × 2480 pixeli |
| Rată de refresh | 90 Hz |
| Densitate pixeli | 413 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 87.3% |
| Ecran tactil | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | HiSilicon Kirin 9000 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 5 nm |
| Viteză maximă CPU | 3.13 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 1x 3.13 GHz – Cortex-A77 3x 2.54 GHz – Cortex-A77 4x 2.05 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR5 |
| GPU | ARM Mali-G78 MP24 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Stocare | 256GB, 512GB |
| Tip de stocare internă | UFS 3.1 |
| Versiuni | 256GB 8GB RAM 512GB 8GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | Nano Memory |
Software
| Sistem de operare | Android 10 (Quince Tart) |
| Interfață de utilizator | EMUI 11 |
| Servicii Google Play | Nu |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră cvadruplă | 50 MP, ƒ/1.9, 23 mm ( Unghi wide ), 1.22 μm, 1/1.28" Dimensiune senzor Multi-Directional PDAF Stabilizare optică a imaginii (OIS) 12 MP, ƒ/2.4, 70 mm ( Teleobiectiv ), x3 Zoom optic Stabilizare optică a imaginii (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/4.4, 240 mm ( Teleobiectiv periscop ), x10 Zoom optic Stabilizare optică a imaginii (OIS) PDAF 16 MP, ƒ/2.2, 17 mm ( Unghi ultra-wide ) Blitz automat |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Bliț automat Mod fotografiere continuă Zoom digital Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Autofocalizare cu laser Optică Leica Panoramă Atingeți pentru a focaliza Senzor spectru de culori |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Caracteristici video | Gyro-EIS |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 16 MP, ƒ/2.2 ( Unghi wide ) |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 4500 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 55 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b6 (800), b7 (2600), b8 (900), b9 (1800), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700), n80 (1800), n84 (2100 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.2 |
| Porturi USB | USB Type-C 3.1 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC, QZSS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Tip audio | Difuzoare stereo |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Barometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Huawei Mate X2
Recenzii video
Imagini Huawei Mate X2
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Huawei Mate X2?
Prețul pentru Huawei Mate X2 este €2,300, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Huawei Mate X2?
Huawei Mate X2 a fost lansat oficial pe Joi, 25 Februarie 2021.
-
Huawei Mate X2 este disponibil în magazine?
Da, Huawei Mate X2 este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru Huawei Mate X2?
Huawei Mate X2 cântărește aproximativ 295 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Huawei Mate X2?
Ecranul lui Huawei Mate X2 măsoară 8 inci.
-
Huawei Mate X2 este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Huawei Mate X2 funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n3, n28, n38, n40, n41, n77, n78, n79, n80, n84.
-
Câte camere are Huawei Mate X2?
Huawei Mate X2 are Cameră cvadruplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.
-
Pot folosi serviciile Google Play pe Huawei Mate X2?
Nu, serviciile Google Play nu sunt disponibile pe Huawei Mate X2.