Huawei Mate Xs 2
Specificații Huawei Mate Xs 2
General
| Marcă | Huawei |
| Model | Mate Xs 2 |
| Alias de model | PAL-AL00 (Internațional) PAL-LX9 (Internațional) |
| Anunțat | Joi, 28 Aprilie 2022 |
| Lansat | Sâmbătă, 07 Mai 2022 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | €2,000 |
Design
| Înălțime | 156.5 mm (6.16 inci) |
| Lățime | 139.3 mm (5.48 inci) |
| Grosime | 5.4 mm (0.21 inci) |
| Greutate | 255 g (8.99 oz) |
| Culori | Negru, Violet, Alb |
Display
| Tip display | Rabatal OLED |
| Diagonala display-ului | 7.8 inci |
| Rezoluție | 2200 × 2480 pixeli |
| Rată de refresh | 120 Hz |
| Densitate pixeli | 424 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 89.8% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 888 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 5 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.84 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 1x 2.84 GHz – Cortex-X1 3x 2.42 GHz – Cortex-A78 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 660 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Stocare | 256GB, 512GB |
| Tip de stocare internă | UFS |
| Versiuni | 256GB 8GB RAM 512GB 8GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | Nano Memory |
Software
| Sistem de operare | HarmonyOS 2.0 |
| Interfață de utilizator | EMUI 12 |
| Servicii Google Play | Nu |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 50 MP, ƒ/1.8 ( Unghi wide ) PDAF 8 MP, ƒ/2.4, 81 mm ( Teleobiectiv ), x3 Zoom optic Stabilizare optică a imaginii (OIS) PDAF 13 MP, ƒ/2.2, 120° ( Unghi ultra-wide ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț Dual-LED Dual-Tone |
| Caracteristici | Senzor spectru de culori Mod fotografiere continuă Zoom digital Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Autofocalizare cu laser Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/240 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 10.7 MP, ƒ/2.2 |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/240 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 4600 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 66 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.2 |
| Porturi USB | USB Type-C 3.1 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Tip audio | Difuzoare stereo |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Barometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Huawei Mate Xs 2
Recenzii video
Imagini Huawei Mate Xs 2
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Huawei Mate Xs 2?
Prețul pentru Huawei Mate Xs 2 este €2,000, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Huawei Mate Xs 2?
Huawei Mate Xs 2 a fost lansat oficial pe Sâmbătă, 07 Mai 2022.
-
Huawei Mate Xs 2 este disponibil în magazine?
Da, Huawei Mate Xs 2 este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru Huawei Mate Xs 2?
Huawei Mate Xs 2 cântărește aproximativ 255 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Huawei Mate Xs 2?
Ecranul lui Huawei Mate Xs 2 măsoară 7.8 inci.
-
Huawei Mate Xs 2 este compatibil cu rețelele 5G?
Nu, Huawei Mate Xs 2 nu suportă rețele 5G.
-
Câte camere are Huawei Mate Xs 2?
Huawei Mate Xs 2 are Cameră triplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.
-
Pot folosi serviciile Google Play pe Huawei Mate Xs 2?
Nu, serviciile Google Play nu sunt disponibile pe Huawei Mate Xs 2.