Huawei MatePad Pro 12.6 (2021)
Specificații Huawei MatePad Pro 12.6 (2021)
General
| Marcă | Huawei |
| Model | MatePad Pro 12.6 (2021) |
| Alias de model | WGR-W09 (Internațional) WGR-W19 (Internațional) WGR-AN19 (Internațional) |
| Anunțat | Miercuri, 02 Iunie 2021 |
| Lansat | Vineri, 25 Iunie 2021 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | €800 |
Design
| Înălțime | 286.5 mm (11.28 inci) |
| Lățime | 184.7 mm (7.27 inci) |
| Grosime | 6.7 mm (0.26 inci) |
| Greutate | 609 g (21.48 oz) |
| Culori | Gri, Verde, Argintiu |
| Caracteristici de design | Suport pentru stylus (magnetic) |
Display
| Tip display | OLED |
| Diagonala display-ului | 12.6 inci |
| Rezoluție | 2560 × 1600 pixeli |
| Raport de aspect | 16:10 |
| Densitate pixeli | 240 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 87% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | HiSilicon Kirin 9000E (Internațional) HiSilicon Kirin 9000 (Internațional) |
| Nuclee CPU | 8 (Internațional) 8 (Internațional) |
| Tehnologie CPU | 5 nm (Internațional) 5 nm (Internațional) |
| Viteză maximă CPU | 3.13 GHz (Internațional) 3.13 GHz (Internațional) |
| Arhitectură CPU | 64-bit (Internațional) 64-bit (Internațional) |
| Microarhitectură | 1x 3.13 GHz – Cortex-A77 3x 2.54 GHz – Cortex-A77 4x 2.05 GHz – Cortex-A55 (Internațional) 1x 3.13 GHz – Cortex-A77 3x 2.54 GHz – Cortex-A77 4x 2.05 GHz – Cortex-A55 (Internațional) |
| Tip memorie | LPDDR5 (Internațional) LPDDR5 (Internațional) |
| GPU | ARM Mali-G78 MP22 (Internațional) ARM Mali-G78 MP24 (Internațional) |
| RAM | 8GB, 4GB, 12GB |
| Stocare | 128GB, 256GB, 512GB |
| Tip de stocare internă | UFS 3.1 |
| Versiuni | 128GB 8GB RAM 256GB 4GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | Nano Memory |
Software
| Sistem de operare | HarmonyOS 2.0 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 13 MP, ƒ/1.8 ( Unghi wide ) PDAF 8 MP, ƒ/2.4 ( Unghi ultra-wide ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Bliț automat Mod fotografiere continuă Zoom digital Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
| Senzori | Senzor 3D ToF |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 8 MP, ƒ/2.0 |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 050 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 40 W |
| Suport pentru încărcare wireless | Da |
| Viteza de încărcare wireless | 27 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
| Caracteristici | Încărcare prin cablu inversă Încărcare wireless inversă |
Rețea
| Cartele SIM | Single SIM (Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G - cellular model only, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b9 (1800), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b66 (1700 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700), n80 (1800), n84 (2100 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.2 |
| Porturi USB | USB Type-C 3.1 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Tip audio | 8 difuzoare, Difuzoare stereo |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Giroscop Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Huawei MatePad Pro 12.6 (2021)
Recenzii video
Imagini Huawei MatePad Pro 12.6 (2021)
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Huawei MatePad Pro 12.6 (2021)?
Prețul pentru Huawei MatePad Pro 12.6 (2021) este €800, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Huawei MatePad Pro 12.6 (2021)?
Huawei MatePad Pro 12.6 (2021) a fost lansat oficial pe Vineri, 25 Iunie 2021.
-
Huawei MatePad Pro 12.6 (2021) este disponibil în magazine?
Da, Huawei MatePad Pro 12.6 (2021) este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru Huawei MatePad Pro 12.6 (2021)?
Huawei MatePad Pro 12.6 (2021) cântărește aproximativ 609 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Huawei MatePad Pro 12.6 (2021)?
Ecranul lui Huawei MatePad Pro 12.6 (2021) măsoară 12.6 inci.
-
Huawei MatePad Pro 12.6 (2021) este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Huawei MatePad Pro 12.6 (2021) funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n3, n5, n7, n8, n28, n38, n40, n41, n66, n77, n78, n79, n80, n84.
-
Câte camere are Huawei MatePad Pro 12.6 (2021)?
Huawei MatePad Pro 12.6 (2021) are Cameră duală pe spate și Cameră simplă pentru selfie.