Huawei nova 4e
Specificații Huawei nova 4e
General
| Marcă | Huawei |
| Model | nova 4e |
| Alias de model | MAR-LX2 (Malaezia) AL00 (China) MAR-TL00 (China) MAR-AL00 (Internațional) |
| Anunțat | Vineri, 01 Martie 2019 |
| Lansat | Vineri, 01 Martie 2019 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €270 |
Design
| Înălțime | 152.9 mm (6.02 inci) |
| Lățime | 72.7 mm (2.86 inci) |
| Grosime | 7.4 mm (0.29 inci) |
| Greutate | 159 g (5.61 oz) |
| Culori | Midnight Black, Păun albastru, Culoare alb perlat |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.15 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2312 pixeli |
| Raport de aspect | 19.3:9 |
| Densitate pixeli | 415 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 84.2% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | HiSilicon Kirin 710 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 12 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.2 GHz |
| Arhitectură CPU | 32-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A73 Cortex-A53 |
| Tip memorie | LPDDR4 |
| GPU | ARM Mali-G51 |
| RAM | 4GB, 6GB, 8GB |
| Stocare | 128GB |
| Versiuni | 128GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 9.0 (Pie) |
| Interfață de utilizator | EMUI 9.0 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 24 MP, ƒ/1.8 ( Unghi wide ) PDAF 8 MP, 13 mm ( Unghi ultra-wide ) 2 MP ( Lentilă auxiliară ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Bliț automat Mod fotografiere continuă Zoom digital Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
| Caracteristici video | Gyro-EIS |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 32 MP, ƒ/2.0, 26 mm ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/2.8" Dimensiune senzor |
| Caracteristici | Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 3340 mAh |
| Detașabilitate | Nedetașabilă |
| Viteza de încărcare pe fir | 18 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE (2CA) Cat6 400/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b8 (900), b19 (800), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v4.2 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GLONASS, GPS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Huawei nova 4e
Recenzii video
Imagini Huawei nova 4e
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Huawei nova 4e?
Prețul pentru Huawei nova 4e este €270, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Huawei nova 4e?
Huawei nova 4e a fost lansat oficial pe Vineri, 01 Martie 2019.
-
Huawei nova 4e este disponibil în magazine?
Nu, Huawei nova 4e nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Huawei nova 4e?
Huawei nova 4e cântărește aproximativ 159 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Huawei nova 4e?
Ecranul lui Huawei nova 4e măsoară 6.15 inci.
-
Câte camere are Huawei nova 4e?
Huawei nova 4e are Cameră triplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.