Huawei nova 8 SE
Specificații Huawei nova 8 SE
General
| Marcă | Huawei |
| Model | nova 8 SE |
| Alias de model | JSC-AN00 (Internațional) |
| Anunțat | Miercuri, 11 Noiembrie 2020 |
| Lansat | Miercuri, 11 Noiembrie 2020 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €330 |
Design
| Înălțime | 161.1 mm (6.34 inci) |
| Lățime | 74.8 mm (2.94 inci) |
| Grosime | 7.5 mm (0.30 inci) |
| Greutate | 178 g (6.28 oz) |
| Culori | Negru, Albastru, Albastru inchis, Argintiu |
Display
| Tip display | OLED |
| Diagonala display-ului | 6.53 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2400 pixeli |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 403 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 85.4% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv HDR10 Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Dimensity 720 (Internațional) MediaTek Dimensity 800U (Internațional) |
| Nuclee CPU | 8 (Internațional) 8 (Internațional) |
| Tehnologie CPU | 7 nm (Internațional) 7 nm (Internațional) |
| Viteză maximă CPU | 2 GHz (Internațional) 2.4 GHz (Internațional) |
| Arhitectură CPU | 64-bit (Internațional) 64-bit (Internațional) |
| Microarhitectură | Cortex-A76 Cortex-A55 (Internațional) Cortex-A76 Cortex-A55 (Internațional) |
| Tip memorie | LPDDR4X (Internațional) LPDDR4X (Internațional) |
| GPU | ARM Mali-G57 MC3 (Internațional) ARM Mali-G57 MC3 (Internațional) |
| RAM | 8GB |
| Stocare | 128GB |
| Versiuni | 128GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Software
| Sistem de operare | Android 10 (Quince Tart) |
| Interfață de utilizator | EMUI 10.1 |
| Servicii Google Play | Nu |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră cvadruplă | 64 MP, ƒ/1.9, 26 mm ( Unghi wide ) PDAF 8 MP, ƒ/2.4, 17 mm, 120° ( Unghi ultra-wide ) 2 MP ( Macro ) 0.08 MP ( Lentilă auxiliară ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Bliț automat Mod fotografiere continuă Zoom digital Compensarea expunerii Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 16 MP, ƒ/2.0 ( Unghi wide ) |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 3800 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 66 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b8 (900), b18 (800), b19 (800), b26 (850), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n28 (700), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.1 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS, BDS, GALILEO, GLONASS, QZSS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Huawei nova 8 SE
Recenzii video
Imagini Huawei nova 8 SE
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Huawei nova 8 SE?
Prețul pentru Huawei nova 8 SE este €330, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Huawei nova 8 SE?
Huawei nova 8 SE a fost lansat oficial pe Miercuri, 11 Noiembrie 2020.
-
Huawei nova 8 SE este disponibil în magazine?
Nu, Huawei nova 8 SE nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Huawei nova 8 SE?
Huawei nova 8 SE cântărește aproximativ 178 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Huawei nova 8 SE?
Ecranul lui Huawei nova 8 SE măsoară 6.53 inci.
-
Huawei nova 8 SE este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Huawei nova 8 SE funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n28, n41, n77, n78.
-
Câte camere are Huawei nova 8 SE?
Huawei nova 8 SE are Cameră cvadruplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.
-
Pot folosi serviciile Google Play pe Huawei nova 8 SE?
Nu, serviciile Google Play nu sunt disponibile pe Huawei nova 8 SE.