Huawei Pura 70
Specificații Huawei Pura 70
General
| Marcă | Huawei |
| Model | Pura 70 |
| Alias de model | ADY-LX9 (Internațional) ADY-AL00 (Internațional) ADY-AL10 (Internațional) |
| Anunțat | Joi, 18 Aprilie 2024 |
| Lansat | Luni, 06 Mai 2024 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | €699.95 |
Design
| Înălțime | 157.6 mm (6.20 inci) |
| Lățime | 74.3 mm (2.93 inci) |
| Grosime | 8 mm (0.31 inci) |
| Greutate | 207 g (7.30 oz) |
| Certificări de rezistență | IP68 |
Display
| Diagonala display-ului | 6.6 inci |
| Rezoluție | 1256 × 2760 pixeli |
| Rată de refresh | 120 Hz |
| Densitate pixeli | 460 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 90.1% |
| Luminozitate maximă | 2500 cd/m² |
Hardware
| Chipset | HiSilicon Kirin 9000S1 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 7 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.49 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 1x 2.49 GHz – TaiShan V120 3x 2.15 GHz – TaiShan V120 4x 1.53 GHz – Cortex-A510 |
| Tip memorie | LPDDR5 |
| GPU | Maleoon 910 |
| RAM | 12GB |
| Stocare | 256GB, 512GB, 1TB |
| Versiuni | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM 1TB 12GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 50 MP, 25 mm ( Unghi wide ), 1/1.3" Dimensiune senzor 12 MP, ƒ/3.4, 125 mm ( Teleobiectiv periscop ), x5 Zoom optic 13 MP, ƒ/2.2, 13 mm ( Unghi ultra-wide ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 13 MP, ƒ/2.4 ( Unghi ultra-wide ) |
| Suport video | Da |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 4900 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 66 W |
| Suport pentru încărcare wireless | Da |
| Viteza de încărcare wireless | 50 W |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b6 (800), b7 (2600), b8 (900), b9 (1800), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Bluetooth | Da, v5.2 |
| Porturi USB | USB Type-C 3.1 USB On-The-Go DisplayPort 1.2 |
| Suport GPS | Da |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Radio FM | Nu |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Huawei Pura 70
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Huawei Pura 70?
Prețul pentru Huawei Pura 70 este €699.95, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Huawei Pura 70?
Huawei Pura 70 a fost lansat oficial pe Luni, 06 Mai 2024.
-
Huawei Pura 70 este disponibil în magazine?
Da, Huawei Pura 70 este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru Huawei Pura 70?
Huawei Pura 70 cântărește aproximativ 207 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Huawei Pura 70?
Ecranul lui Huawei Pura 70 măsoară 6.6 inci.
-
Huawei Pura 70 este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Huawei Pura 70 funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n2.
-
Câte camere are Huawei Pura 70?
Huawei Pura 70 are Cameră triplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.