Huawei Pura 70 Pro
Specificații Huawei Pura 70 Pro
General
| Marcă | Huawei |
| Model | Pura 70 Pro |
| Alias de model | HBN-LX9 (Internațional) HBN-AL00 (Internațional) |
| Anunțat | Joi, 18 Aprilie 2024 |
| Lansat | Luni, 29 Aprilie 2024 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | €1,440 |
Design
| Înălțime | 162.6 mm (6.40 inci) |
| Lățime | 75.1 mm (2.96 inci) |
| Grosime | 8.4 mm (0.33 inci) |
| Greutate | 220 g (7.76 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Sticlă Cadru: Aluminiu Față: Sticlă |
| Culori | Negru, Violet, Alb |
| Rezistență | Rezistent la praf și apă (rezistă jeturilor de apă cu presiune ridicată; scufundabil până la 2 m timp de 30 de minute) |
| Certificări de rezistență | IP68 |
Display
| Tip display | LTPO OLED |
| Diagonala display-ului | 6.8 inci |
| Rezoluție | 1260 × 2844 pixeli |
| Rată de refresh | 120 Hz |
| Densitate pixeli | 460 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 89.3% |
| Luminozitate maximă | 2500 cd/m² |
| Protecție ecran | Sticlă Huawei Kunlun 2 |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | 1 miliard de culori 1440Hz PWM Dimming Ecran tactil capacitiv HDR Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | HiSilicon Kirin 9010 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 7 nm |
| Viteză maximă CPU | 2300 MHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 1x 2.3 GHz – Taishan Big 3x 2.18 GHz – Taishan Mid 4x 1.55 GHz – Cortex-A510 |
| Tip memorie | LPDDR5 |
| GPU | Maleoon 910 |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Stocare | 256GB, 512GB, 1TB |
| Versiuni | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 12GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Software
| Interfață de utilizator | EMUI 14.2 (Internațional), HarmonyOS 4.2 (China) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 50 MP, 25 mm ( Unghi wide ), 1/1.3" Dimensiune senzor Stabilizare optică a imaginii (OIS) PDAF 48 MP, ƒ/2.1, 93 mm ( Teleobiectiv ), x3.5 Zoom optic Stabilizare optică a imaginii (OIS) PDAF (5cm - ∞) 12.5 MP, ƒ/2.2, 13 mm ( Unghi ultra-wide ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Senzor spectru de culori Gama Dinamică Înaltă (HDR) Autofocalizare cu laser Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
| Caracteristici video | Gyro-EIS, HDR, Stabilizare optică a imaginii (OIS) |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 13 MP, ƒ/2.4 ( Unghi ultra-wide ) Autofocus (AF) |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Caracteristici video | HDR |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 5050 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 100 W |
| Suport pentru încărcare wireless | Da |
| Viteza de încărcare wireless | 80 W |
| Caracteristici | Încărcare prin cablu inversă Încărcare wireless inversă |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b6 (800), b7 (2600), b8 (900), b9 (1800), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b66 (1700 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.2 |
| Porturi USB | USB Type-C 3.1 USB On-The-Go DisplayPort 1.2 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS (B1I & B1C & B2a & B2b), GALILEO (E1 & E5a & E5b), GLONASS (L1), GPS (L1 & L5), NavIC, QZSS (L1 & L5) |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Tip audio | Difuzoare stereo |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă Giroscop Senzor de proximitate Senzor optic de amprentă sub ecran |
| Funcții speciale | Mesagerie prin satelit BDS |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Huawei Pura 70 Pro
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Huawei Pura 70 Pro?
Prețul pentru Huawei Pura 70 Pro este €1,440, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Huawei Pura 70 Pro?
Huawei Pura 70 Pro a fost lansat oficial pe Luni, 29 Aprilie 2024.
-
Huawei Pura 70 Pro este disponibil în magazine?
Da, Huawei Pura 70 Pro este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru Huawei Pura 70 Pro?
Huawei Pura 70 Pro cântărește aproximativ 220 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Huawei Pura 70 Pro?
Ecranul lui Huawei Pura 70 Pro măsoară 6.8 inci.
-
Huawei Pura 70 Pro este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Huawei Pura 70 Pro funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n2.
-
Câte camere are Huawei Pura 70 Pro?
Huawei Pura 70 Pro are Cameră triplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.