Huawei Pura 80 Ultra
Specificații Huawei Pura 80 Ultra
General
| Marcă | Huawei |
| Model | Pura 80 Ultra |
| Alias de model | LMR-AL10 (Internațional) LMU-LX9 (Internațional) |
| Anunțat | Miercuri, 11 Iunie 2025 |
| Lansat | Miercuri, 11 Iunie 2025 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | €1,219.53 |
Design
| Înălțime | 163 mm (6.42 inci) |
| Lățime | 76.1 mm (3.00 inci) |
| Grosime | 8.3 mm (0.33 inci) |
| Greutate | 233 g (8.22 oz) |
| Certificări de rezistență | IP68, IP69 |
Display
| Diagonala display-ului | 6.8 inci |
| Rezoluție | 1276 × 2848 pixeli |
| Rată de refresh | 120 Hz |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 459 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 89.7% |
| Luminozitate maximă | 3000 cd/m² |
Hardware
| Chipset | HiSilicon Kirin 9020 |
| Nuclee CPU | 12 |
| Tehnologie CPU | 7 nm |
| Viteză maximă CPU | 2500 MHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 2x 2.50 GHz – TaiShan Big 6x 2.151 GHz – TaiShan Mid 4x 1.60 GHz – Cortex-A510 |
| Tip memorie | LPDDR5X |
| GPU | HiSilicon Maleoon 920 @840 MHz |
| RAM | 16GB |
| Stocare | 512GB, 1TB |
| Versiuni | 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră cvadruplă | 50 MP, 23 mm ( Unghi wide ), 1.0"-type Dimensiune senzor 50 MP, ƒ/2.4, 83 mm ( Teleobiectiv periscop ), x3.7 Zoom optic, 1/1.28" Dimensiune senzor 12.5 MP, ƒ/3.6, 212 mm ( Teleobiectiv periscop ), x9.4 Zoom optic 40 MP, ƒ/2.2, 13 mm ( Unghi ultra-wide ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 960 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 13 MP, ƒ/2.0 ( Unghi ultra-wide ) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 240 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly (Internațional) Li-Poly (China) |
| Capacitate | 5170 mAh (Internațional) 5700 mAh (China) |
| Viteza de încărcare pe fir | 100 W |
| Suport pentru încărcare wireless | Da |
| Viteza de încărcare wireless | 80 W |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM) Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G (China only), LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b6 (800), b7 (2600), b8 (900), b9 (1800), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b66 (1700 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 7 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Bluetooth | Da, v5.2 |
| Porturi USB | USB Type-C 3.1 USB On-The-Go DisplayPort 1.2 |
| Suport GPS | Da |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Radio FM | Nu |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Huawei Pura 80 Ultra
Recenzii video
Imagini Huawei Pura 80 Ultra
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Huawei Pura 80 Ultra?
Prețul pentru Huawei Pura 80 Ultra este €1,219.53, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Huawei Pura 80 Ultra?
Huawei Pura 80 Ultra a fost lansat oficial pe Miercuri, 11 Iunie 2025.
-
Huawei Pura 80 Ultra este disponibil în magazine?
Da, Huawei Pura 80 Ultra este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru Huawei Pura 80 Ultra?
Huawei Pura 80 Ultra cântărește aproximativ 233 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Huawei Pura 80 Ultra?
Ecranul lui Huawei Pura 80 Ultra măsoară 6.8 inci.
-
Huawei Pura 80 Ultra este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Huawei Pura 80 Ultra funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n2.
-
Câte camere are Huawei Pura 80 Ultra?
Huawei Pura 80 Ultra are Cameră cvadruplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.