Huawei Y6s (2019)
Specificații Huawei Y6s (2019)
General
| Marcă | Huawei |
| Model | Y6s (2019) |
| Alias de model | JAT-LX3 (Internațional) JAT-L29 (Internațional) JAT-LX1 (Internațional) JAT-L41 (Internațional) |
| Anunțat | Miercuri, 01 Ianuarie 2020 |
| Lansat | Vineri, 01 Mai 2020 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €160 |
Design
| Înălțime | 156.3 mm (6.15 inci) |
| Lățime | 73.5 mm (2.89 inci) |
| Grosime | 8 mm (0.31 inci) |
| Greutate | 150 g (5.29 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Plastic Cadrul: Plastic Față: Sticlă |
| Culori | Orhidee Albastru, Negru înstelat |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.09 inci |
| Rezoluție | 720 × 1560 pixeli |
| Raport de aspect | 19.5:9 |
| Densitate pixeli | 282 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 79.2% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Helio P35 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 16 nm |
| Viteză maximă CPU | 2300 MHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 4x 2.3 GHz – Cortex-A53 4x 1.8 GHz – Cortex-A53 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8320 |
| RAM | 3GB |
| Stocare | 32GB, 64GB |
| Tip de stocare internă | eMMC 5.1 |
| Versiuni | 32GB 3GB RAM 64GB 3GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 9.0 (Pie) |
| Interfață de utilizator | EMUI 9.1 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 13 MP, ƒ/1.8 PDAF |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Bliț automat Mod fotografiere continuă Zoom digital Compensarea expunerii Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 8 MP, ƒ/2.0 |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 3020 mAh |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 4 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Funcții Wi-Fi | Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v4.2 |
| Porturi USB | Micro-USB 2.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS, BDS, GLONASS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Senzor de amprentă Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Huawei Y6s (2019)
Recenzii video
Imagini Huawei Y6s (2019)
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Huawei Y6s (2019)?
Prețul pentru Huawei Y6s (2019) este €160, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Huawei Y6s (2019)?
Huawei Y6s (2019) a fost lansat oficial pe Vineri, 01 Mai 2020.
-
Huawei Y6s (2019) este disponibil în magazine?
Nu, Huawei Y6s (2019) nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Huawei Y6s (2019)?
Huawei Y6s (2019) cântărește aproximativ 150 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Huawei Y6s (2019)?
Ecranul lui Huawei Y6s (2019) măsoară 6.09 inci.
-
Huawei Y6s (2019) este compatibil cu rețelele 5G?
Nu, Huawei Y6s (2019) nu suportă rețele 5G.
-
Câte camere are Huawei Y6s (2019)?
Huawei Y6s (2019) are Cameră simplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.