Huawei Y7 Pro (2018)
Specificații Huawei Y7 Pro (2018)
General
| Marcă | Huawei |
| Model | Y7 Pro (2018) |
| Anunțat | Duminică, 01 Aprilie 2018 |
| Lansat | Duminică, 01 Aprilie 2018 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €150 |
Design
| Înălțime | 158.3 mm (6.23 inci) |
| Lățime | 76.7 mm (3.02 inci) |
| Grosime | 7.8 mm (0.31 inci) |
| Greutate | 155 g (5.47 oz) |
| Culori | Negru, Albastru, Auriu |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 5.99 inci |
| Rezoluție | 720 × 1440 pixeli |
| Raport de aspect | 18:9 |
| Densitate pixeli | 269 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 76.3% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 430 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 28 nm |
| Viteză maximă CPU | 1.4 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A53 |
| Tip memorie | LPDDR3 |
| GPU | Qualcomm Adreno 505 |
| RAM | 3GB |
| Stocare | 32GB |
| Tip de stocare internă | eMMC 5.1 |
| Versiuni | 32GB 3GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 8.0 (Oreo) |
| Interfață de utilizator | EMUI 8 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 13 MP, ƒ/2.2 PDAF 2 MP ( Lentilă auxiliară ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 8 MP, ƒ/2.0 |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Ion |
| Capacitate | 3000 mAh |
| Detașabilitate | Nedetașabilă |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b7 (2600), b8 (900), b20 (800 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 4 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Funcții Wi-Fi | Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v4.2 |
| Porturi USB | Micro-USB 2.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GLONASS, GPS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Huawei Y7 Pro (2018)
Recenzii video
Imagini Huawei Y7 Pro (2018)
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Huawei Y7 Pro (2018)?
Prețul pentru Huawei Y7 Pro (2018) este €150, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Huawei Y7 Pro (2018)?
Huawei Y7 Pro (2018) a fost lansat oficial pe Duminică, 01 Aprilie 2018.
-
Huawei Y7 Pro (2018) este disponibil în magazine?
Nu, Huawei Y7 Pro (2018) nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Huawei Y7 Pro (2018)?
Huawei Y7 Pro (2018) cântărește aproximativ 155 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Huawei Y7 Pro (2018)?
Ecranul lui Huawei Y7 Pro (2018) măsoară 5.99 inci.
-
Câte camere are Huawei Y7 Pro (2018)?
Huawei Y7 Pro (2018) are Cameră duală pe spate și Cameră simplă pentru selfie.