Infinix Hot 70
Specificații Infinix Hot 70
General
| Marcă | Infinix |
| Model | Hot 70 |
| Status | În zvonuri |
| Prețuri | €130 |
Design
| Înălțime | 167.9 mm (6.61 inci) |
| Lățime | 79.1 mm (3.11 inci) |
| Grosime | 7.5 mm (0.30 inci) |
| Greutate | 195 g (6.88 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Plastic Cadrul: Plastic Față: Sticlă |
| Culori | Negru, Albastru, Portocaliu, Argintiu |
| Rezistență | Rezistență la cădere (până la 1,5 m) Etanș la praf și rezistent la apă (împotriva stropirii) |
| Certificări de rezistență | IP64 |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.78 inci |
| Rezoluție | 720 × 1576 pixeli |
| Rată de refresh | 120 Hz |
| Raport de aspect | 19.5:9 |
| Densitate pixeli | 256 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 84.4% |
| Luminozitate maximă | 700 cd/m² |
Hardware
| RAM | 4GB, 6GB, 8GB |
| Stocare | 128GB |
| Versiuni | 128GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 16 (Baklava) |
| Interfață de utilizator | XOS 16 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 50 MP, ƒ/1.9 ( Unghi wide ) Autofocus (AF) 2 MP ( Lentilă auxiliară ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED dual |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 8 MP, ƒ/2.0 ( Unghi wide ) |
| Suport video | Da |
Baterie
| Capacitate | 6000 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 45 W |
| Caracteristici | Încărcare bypass Încărcare prin cablu inversă |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Viteză de date | LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band |
| Bluetooth | Da, v5.4 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă Giroscop Senzor de proximitate Senzor de amprentă lateral |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Infinix Hot 70
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Infinix Hot 70?
Prețul pentru Infinix Hot 70 este €130, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Infinix Hot 70 este disponibil în magazine?
Nu, Infinix Hot 70 nu este disponibil în magazine deoarece încă nu a fost lansat.
-
Care este greutatea pentru Infinix Hot 70?
Infinix Hot 70 cântărește aproximativ 195 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Infinix Hot 70?
Ecranul lui Infinix Hot 70 măsoară 6.78 inci.
-
Câte camere are Infinix Hot 70?
Infinix Hot 70 are Cameră duală pe spate și Cameră simplă pentru selfie.