Infinix S2 Pro
Specificații Infinix S2 Pro
General
| Marcă | Infinix |
| Model | S2 Pro |
| Alias de model | S2 Pro (Internațional) |
| Anunțat | Sâmbătă, 01 Iulie 2017 |
| Lansat | Sâmbătă, 01 Iulie 2017 |
| Status | Discontinuat |
Design
| Înălțime | 148.9 mm (5.86 inci) |
| Lățime | 72.1 mm (2.84 inci) |
| Grosime | 8.1 mm (0.32 inci) |
| Greutate | 147 g (5.19 oz) |
| Culori | Argint arctic, Coral albastru, Aur de arțar, Midnight Black, Culoare gri orhidee |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 5.2 inci |
| Rezoluție | 720 × 1280 pixeli |
| Raport de aspect | 16:9 |
| Densitate pixeli | 282 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 69.4% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek MT6753 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 28 nm |
| Viteză maximă CPU | 1.5 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A53 |
| Tip memorie | LPDDR3 |
| GPU | ARM Mali-T720 |
| RAM | 2GB, 3GB |
| Stocare | 16GB, 32GB |
| Versiuni | 16GB 2GB RAM 32GB 3GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 7.0 (Nougat) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 13 MP PDAF |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED dual |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 13 MP 8 MP, 9 mm ( Unghi ultra-wide ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
Baterie
| Capacitate | 3000 mAh |
| Detașabilitate | Nedetașabilă |
| Viteza de încărcare pe fir | 10 W |
Rețea
| Cartele SIM | Single SIM (Micro-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 4 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n |
| Funcții Wi-Fi | Hotspot mobil |
| Bluetooth | Da, v4.2 |
| Porturi USB | Micro-USB 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Infinix S2 Pro
Recenzii video
Imagini Infinix S2 Pro
Întrebări frecvente
-
Care este data lansării pentru Infinix S2 Pro?
Infinix S2 Pro a fost lansat oficial pe Sâmbătă, 01 Iulie 2017.
-
Infinix S2 Pro este disponibil în magazine?
Nu, Infinix S2 Pro nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Infinix S2 Pro?
Infinix S2 Pro cântărește aproximativ 147 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Infinix S2 Pro?
Ecranul lui Infinix S2 Pro măsoară 5.2 inci.
-
Câte camere are Infinix S2 Pro?
Infinix S2 Pro are Cameră simplă pe spate și Cameră duală pentru selfie.