Itel S24
Specificații Itel S24
General
| Marcă | Itel |
| Model | S24 |
| Alias de model | S667LN (Internațional) |
| Anunțat | Vineri, 29 Martie 2024 |
| Lansat | Luni, 01 Aprilie 2024 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | €120 |
Design
| Înălțime | 163.5 mm (6.44 inci) |
| Lățime | 75.5 mm (2.97 inci) |
| Grosime | 8.3 mm (0.33 inci) |
| Greutate | 192 g (6.77 oz) |
| Culori | Negru, Albastru, Alb |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.6 inci |
| Rezoluție | 720 × 1612 pixeli |
| Rată de refresh | 90 Hz |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 267 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 84.8% |
| Luminozitate maximă | 480 cd/m² |
| Ecran tactil | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Helio G91 Ultra |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 12 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.0 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 2x 2.0 GHz – Cortex-A75 6x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G52 MC2 |
| RAM | 4GB, 8GB |
| Stocare | 128GB, 256GB |
| Tip de stocare internă | eMMC 5.1 |
| Versiuni | 128GB 4GB RAM 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 13 (Tiramisu) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 108 MP, ƒ/1.6 ( Unghi wide ), 0.64 μm, 1/1.67" Dimensiune senzor Autofocus (AF) 0.08 MP ( Lentilă auxiliară ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 8 MP |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 5000 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 18 W |
| Caracteristici | Încărcare prin cablu de la 0 la 50% în 40 de minute (conform specificațiilor) |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Viteză de date | LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band |
| Bluetooth | Da, v5.2 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă Senzor de amprentă lateral |
| Funcții speciale | Încărcare bypass |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Itel S24
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Itel S24?
Prețul pentru Itel S24 este €120, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Itel S24?
Itel S24 a fost lansat oficial pe Luni, 01 Aprilie 2024.
-
Itel S24 este disponibil în magazine?
Da, Itel S24 este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru Itel S24?
Itel S24 cântărește aproximativ 192 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Itel S24?
Ecranul lui Itel S24 măsoară 6.6 inci.
-
Itel S24 este compatibil cu rețelele 5G?
Nu, Itel S24 nu suportă rețele 5G.
-
Câte camere are Itel S24?
Itel S24 are Cameră duală pe spate și Cameră simplă pentru selfie.