Lava Blaze Curve
Specificații Lava Blaze Curve
General
| Marcă | Lava |
| Model | Blaze Curve |
| Anunțat | Marți, 05 Martie 2024 |
| Lansat | Luni, 11 Martie 2024 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | €200 |
Design
| Înălțime | 161.8 mm (6.37 inci) |
| Lățime | 74 mm (2.91 inci) |
| Grosime | 8.8 mm (0.35 inci) |
| Greutate | 189 g (6.67 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Gorilla Glass 3 Față: sticlă DragonTrail Star 2 |
| Culori | Negru, Verde |
Display
| Tip display | AMOLED |
| Diagonala display-ului | 6.67 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2400 pixeli |
| Rată de refresh | 120 Hz |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 395 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 89.7% |
| Luminozitate maximă | 800 cd/m² |
| Protecție ecran | Sticlă DragonTrail Star 2 |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv HDR10+ Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Dimensity 7050 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 6 nm |
| Viteză maximă CPU | 2600 MHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 2x 2.6 GHz – Cortex-A78 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR5 |
| GPU | ARM Mali-G68 MC4 |
| RAM | 8GB |
| Stocare | 128GB, 256GB |
| Tip de stocare internă | UFS 3.1 |
| Versiuni | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Software
| Sistem de operare | Android 13 (Tiramisu), Actualizare planificată la Android 14 (Upside Down Cake) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 64 MP ( Unghi wide ) PDAF 8 MP ( Unghi ultra-wide ) 2 MP ( Macro ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 32 MP |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 5000 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 33 W |
| Caracteristici | Încărcare prin cablu de la 0 la 50% în 30 minute (conform specificațiilor) |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n8 (900), n28 (700), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band |
| Bluetooth | Da, v5.2 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GLONASS, GPS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Tip audio | Difuzoare stereo |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă Giroscop Senzor de proximitate Senzor optic de amprentă sub ecran |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Lava Blaze Curve
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Lava Blaze Curve?
Prețul pentru Lava Blaze Curve este €200, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Lava Blaze Curve?
Lava Blaze Curve a fost lansat oficial pe Luni, 11 Martie 2024.
-
Lava Blaze Curve este disponibil în magazine?
Da, Lava Blaze Curve este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru Lava Blaze Curve?
Lava Blaze Curve cântărește aproximativ 189 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Lava Blaze Curve?
Ecranul lui Lava Blaze Curve măsoară 6.67 inci.
-
Lava Blaze Curve este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Lava Blaze Curve funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n3, n5, n8, n28, n41, n77, n78.
-
Câte camere are Lava Blaze Curve?
Lava Blaze Curve are Cameră triplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.