Lava Shark 2
Specificații Lava Shark 2
General
| Marcă | Lava |
| Model | Shark 2 |
| Anunțat | Marți, 26 Mai 2026 |
| Lansat | Miercuri, 10 Iunie 2026 |
| Status | În curând |
| Prețuri | €110 |
Design
| Înălțime | 165.9 mm (6.53 inci) |
| Lățime | 76.8 mm (3.02 inci) |
| Grosime | 8.8 mm (0.35 inci) |
| Greutate | 210 g (7.41 oz) |
| Culori | Negru, Alb |
| Rezistență | Etanș la praf și rezistent la apă (împotriva stropirii) |
| Certificări de rezistență | IP64 |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.75 inci |
| Rezoluție | 720 × 1612 pixeli |
| Rată de refresh | 120 Hz |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 262 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 85.9% |
| Ecran tactil | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Unisoc T8200 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 6 nm |
| Viteză maximă CPU | 2300 MHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 2x 2.3 GHz – Cortex-A76 6x 2.1 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 @850MHz |
| RAM | 4GB |
| Stocare | 64GB |
| Tip de stocare internă | UFS 2.2 |
| Versiuni | 64GB 4GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 16 (Baklava) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 13 MP |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 5 MP |
| Suport video | Da |
Baterie
| Capacitate | 6000 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 18 W |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/b/g/n/ac |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GLONASS, GPS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Senzor de proximitate Senzor de amprentă lateral |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Lava Shark 2
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Lava Shark 2?
Prețul pentru Lava Shark 2 este €110, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data de lansare estimată pentru Lava Shark 2?
Lava Shark 2 va fi lansat pe Miercuri, 10 Iunie 2026.
-
Lava Shark 2 este disponibil în magazine?
Nu, Lava Shark 2 nu este disponibil în magazine deoarece încă nu a fost lansat.
-
Care este greutatea pentru Lava Shark 2?
Lava Shark 2 cântărește aproximativ 210 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Lava Shark 2?
Ecranul lui Lava Shark 2 măsoară 6.75 inci.
-
Lava Shark 2 este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Lava Shark 2 funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n2.
-
Câte camere are Lava Shark 2?
Lava Shark 2 are Cameră simplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.