Lava Z1
Specificații Lava Z1
General
| Marcă | Lava |
| Model | Z1 |
| Alias de model | LS000Z1 (Internațional) |
| Anunțat | Joi, 07 Ianuarie 2021 |
| Lansat | Marți, 26 Ianuarie 2021 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | €60 |
Design
| Înălțime | 145.1 mm (5.71 inci) |
| Lățime | 73.3 mm (2.89 inci) |
| Grosime | 10.3 mm (0.41 inci) |
| Greutate | 175 g (6.17 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Plastic Cadrul: Plastic Față: Sticlă |
| Culori | Albastru, Roșu |
Display
| Tip display | TFT LCD |
| Diagonala display-ului | 5 inci |
| Rezoluție | 480 × 854 pixeli |
| Raport de aspect | 16:9 |
| Densitate pixeli | 196 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 64.8% |
| Protecție ecran | Sticlă Corning Gorilla Glass 3 |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Helio A20 |
| Nuclee CPU | 4 |
| Tehnologie CPU | 12 nm |
| Viteză maximă CPU | 1.8 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A53 |
| Tip memorie | LPDDR4 |
| GPU | IMG PowerVR GE8300 |
| RAM | 2GB |
| Stocare | 16GB |
| Tip de stocare internă | eMMC 5.1 |
| Versiuni | 16GB 2GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 10 (Quince Tart) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 5 MP, ƒ/2.2 |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Zoom digital |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 720p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 5 MP, ƒ/2.2 |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 720p |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 3100 mAh |
| Detașabilitate | Detașabilă |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 21.1/5.76 Mbps |
| Benzile 2G | GSM: 900 / 1800 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 4 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Funcții Wi-Fi | Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | Micro-USB |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Lava Z1
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Lava Z1?
Prețul pentru Lava Z1 este €60, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Lava Z1?
Lava Z1 a fost lansat oficial pe Marți, 26 Ianuarie 2021.
-
Lava Z1 este disponibil în magazine?
Da, Lava Z1 este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru Lava Z1?
Lava Z1 cântărește aproximativ 175 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Lava Z1?
Ecranul lui Lava Z1 măsoară 5 inci.
-
Lava Z1 este compatibil cu rețelele 5G?
Nu, Lava Z1 nu suportă rețele 5G.
-
Câte camere are Lava Z1?
Lava Z1 are Cameră simplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.