Lava Z60s
Specificații Lava Z60s
General
| Marcă | Lava |
| Model | Z60s |
| Alias de model | Z60s (Internațional) |
| Anunțat | Miercuri, 01 August 2018 |
| Lansat | Miercuri, 01 August 2018 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | ₹4,950 |
Design
| Înălțime | 144.3 mm (5.68 inci) |
| Lățime | 71.4 mm (2.81 inci) |
| Grosime | 8.5 mm (0.33 inci) |
| Greutate | 136 g (4.80 oz) |
| Culori | Negru, Auriu |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 5 inci |
| Rezoluție | 720 × 1280 pixeli |
| Raport de aspect | 16:9 |
| Densitate pixeli | 294 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 66.9% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek MT6739WW |
| Nuclee CPU | 4 |
| Tehnologie CPU | 28 nm |
| Viteză maximă CPU | 1.5 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 4x 1.5 GHz – Cortex-A53 |
| Tip memorie | LPDDR3 |
| GPU | IMG PowerVR GE8100 |
| RAM | 1GB |
| Stocare | 16GB |
| Tip de stocare internă | eMMC 5.1 |
| Versiuni | 16GB 1GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 8.1 (Oreo) |
| Servicii Google Play | Da |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 5 MP, ƒ/2.0 Bliț automat |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 5 MP, ƒ/2.4 |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 2500 mAh |
| Detașabilitate | Nedetașabilă |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Micro-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Benzile 2G | GSM: 900 / 1800 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 4 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Funcții Wi-Fi | Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v4.0 |
| Porturi USB | Micro-USB 2.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Lava Z60s
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Lava Z60s?
Prețul pentru Lava Z60s este ₹4,950, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Lava Z60s?
Lava Z60s a fost lansat oficial pe Miercuri, 01 August 2018.
-
Lava Z60s este disponibil în magazine?
Nu, Lava Z60s nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Lava Z60s?
Lava Z60s cântărește aproximativ 136 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Lava Z60s?
Ecranul lui Lava Z60s măsoară 5 inci.
-
Câte camere are Lava Z60s?
Lava Z60s are Cameră simplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.
-
Pot folosi serviciile Google Play pe Lava Z60s?
Da, serviciile Google Play funcționează integral pe Lava Z60s.