Lava Z61 Pro
Specificații Lava Z61 Pro
General
| Marcă | Lava |
| Model | Z61 Pro |
| Anunțat | Miercuri, 01 Iulie 2020 |
| Lansat | Miercuri, 01 Iulie 2020 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €70 |
Design
| Înălțime | 147 mm (5.79 inci) |
| Lățime | 71.8 mm (2.83 inci) |
| Grosime | 9.2 mm (0.36 inci) |
| Greutate | 160 g (5.64 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Plastic Cadrul: Plastic Față: Sticlă |
| Culori | Culoare roșu chihlimbar, Midnight Blue |
Display
| Tip display | TFT LCD |
| Diagonala display-ului | 5.45 inci |
| Rezoluție | 720 × 1440 pixeli |
| Raport de aspect | 18:9 |
| Densitate pixeli | 295 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 72.6% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| RAM | 2GB |
| Stocare | 16GB |
| Tip de stocare internă | eMMC 5.1 |
| Versiuni | 16GB 2GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 9.0 (Pie) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 8 MP, ƒ/2.0 ( Unghi wide ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Mod rafală Zoom digital Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 5 MP, ƒ/2.2 ( Unghi wide ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 3100 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 5 W |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Benzile 2G | GSM: 900 / 1800 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 4 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Funcții Wi-Fi | Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v4.2 |
| Porturi USB | Micro-USB 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS, GLONASS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Lava Z61 Pro
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Lava Z61 Pro?
Prețul pentru Lava Z61 Pro este €70, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Lava Z61 Pro?
Lava Z61 Pro a fost lansat oficial pe Miercuri, 01 Iulie 2020.
-
Lava Z61 Pro este disponibil în magazine?
Nu, Lava Z61 Pro nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Lava Z61 Pro?
Lava Z61 Pro cântărește aproximativ 160 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Lava Z61 Pro?
Ecranul lui Lava Z61 Pro măsoară 5.45 inci.
-
Lava Z61 Pro este compatibil cu rețelele 5G?
Nu, Lava Z61 Pro nu suportă rețele 5G.
-
Câte camere are Lava Z61 Pro?
Lava Z61 Pro are Cameră simplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.