Lava Z92
Specificații Lava Z92
General
| Marcă | Lava |
| Model | Z92 |
| Anunțat | Marți, 01 Ianuarie 2019 |
| Lansat | Marți, 01 Ianuarie 2019 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | ₹7,399 |
Design
| Înălțime | 156.9 mm (6.18 inci) |
| Lățime | 75.8 mm (2.98 inci) |
| Grosime | 8 mm (0.31 inci) |
| Culori | Verde |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.22 inci |
| Rezoluție | 720 × 1520 pixeli |
| Raport de aspect | 19:9 |
| Densitate pixeli | 270 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 81.2% |
| Protecție ecran | Sticlă Corning Gorilla Glass 3 |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Helio P22 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 12 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.0 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 4x 2.0 GHz – Cortex-A53 4x 1.5 GHz – Cortex-A53 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8320 |
| RAM | 3GB |
| Stocare | 32GB |
| Tip de stocare internă | eMMC 5.1 |
| Versiuni | 32GB 3GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 8.1 (Oreo) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 13 MP, ƒ/2.0, 1.12 μm, 1/3.1" Dimensiune senzor Bliț automat |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED dual |
| Caracteristici | Mod fotografiere continuă Zoom digital Compensarea expunerii Detectarea feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 8 MP, ƒ/2.0, 1.12 μm, 1/4.0" Dimensiune senzor |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 3260 mAh |
| Detașabilitate | Nedetașabilă |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Benzile 2G | GSM: 900 / 1800 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 4 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Funcții Wi-Fi | Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v4.1 |
| Porturi USB | Micro-USB 2.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS, BDS, GLONASS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Senzor de amprentă Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Lava Z92
Recenzii video
Imagini Lava Z92
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Lava Z92?
Prețul pentru Lava Z92 este ₹7,399, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Lava Z92?
Lava Z92 a fost lansat oficial pe Marți, 01 Ianuarie 2019.
-
Lava Z92 este disponibil în magazine?
Nu, Lava Z92 nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Lava Z92?
Ecranul lui Lava Z92 măsoară 6.22 inci.
-
Câte camere are Lava Z92?
Lava Z92 are Cameră simplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.