Lenovo Legion Y70 (2026)
Specificații Lenovo Legion Y70 (2026)
General
| Marcă | Lenovo |
| Model | Legion Y70 (2026) |
| Status | În zvonuri |
Design
| Materiale de construcție | Cadru: Aluminiu Față: Sticlă |
| Culori | Negru, Alb |
| Rezistență | Rezistent la praf și apă (suportă jeturi de apă sub presiune ridicată; submersibil până la 1,5 m timp de 30 minute) |
| Certificări de rezistență | IP68, IP69 |
Display
| Tip display | LTPO OLED |
| Diagonala display-ului | 6.8 inci |
| Rezoluție | 1280 × 2772 pixeli |
| Rată de refresh | 144 Hz |
| Raport de aspect | 19.5:9 |
| Densitate pixeli | 449 ppi |
| Luminozitate maximă | 7000 cd/m² |
| Protecție ecran | Rezistent la cădere (până la 1,8 m) |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | 1 miliard de culori Ecran tactil capacitiv Dolby Vision HDR10+ Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 5 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 3 nm |
| Viteză maximă CPU | 3800 MHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 2x 3.8 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.32 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Tip memorie | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 829 |
| RAM | 8GB, 12GB, 16GB |
| Stocare | 256GB, 512GB |
| Tip de stocare internă | UFS 4.1 |
| Versiuni | 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Software
| Sistem de operare | Android 16 (Baklava) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 50 MP, ƒ/1.8 ( Unghi wide ), 1.0 μm, 1/1.56" Dimensiune senzor Stabilizare optică a imaginii (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 119° ( Unghi ultra-wide ), 1/3.1" Dimensiune senzor Autofocus (AF) 2 MP ( Lentilă auxiliară ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/240 fps |
| Caracteristici video | Gyro-EIS |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 32 MP, 22 mm ( Unghi wide ) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Si/C Li-Ion |
| Capacitate | 8000 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 90 W |
| Caracteristici | Încărcare bypass |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM + eSIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 7 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.4 |
| Porturi USB | USB Type-C |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS (L1 & L5), QZSS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Tip audio | Difuzoare stereo |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă Giroscop Senzor de proximitate Senzor de amprentă lateral |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Lenovo Legion Y70 (2026)
Întrebări frecvente
-
Lenovo Legion Y70 (2026) este disponibil în magazine?
Nu, Lenovo Legion Y70 (2026) nu este disponibil în magazine deoarece încă nu a fost lansat.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Lenovo Legion Y70 (2026)?
Ecranul lui Lenovo Legion Y70 (2026) măsoară 6.8 inci.
-
Lenovo Legion Y70 (2026) este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Lenovo Legion Y70 (2026) funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n2.
-
Câte camere are Lenovo Legion Y70 (2026)?
Lenovo Legion Y70 (2026) are Cameră triplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.