Lenovo Tab M8 (3rd Gen)
Specificații Lenovo Tab M8 (3rd Gen)
General
| Marcă | Lenovo |
| Model | Tab M8 (3rd Gen) |
| Anunțat | Luni, 28 Iunie 2021 |
| Lansat | Marți, 01 Februarie 2022 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | ₹12,990 |
Design
| Înălțime | 199.1 mm (7.84 inci) |
| Lățime | 121.8 mm (4.80 inci) |
| Grosime | 8.2 mm (0.32 inci) |
| Greutate | 305 g (10.76 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Aluminiu Cadru: Aluminiu Față: Sticlă |
| Culori | Culoare Gri Fier, Platinum Grey |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 8 inci |
| Rezoluție | 800 × 1280 pixeli |
| Raport de aspect | 16:10 |
| Densitate pixeli | 189 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 76.5% |
| Luminozitate maximă | 350 cd/m² |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Helio P22T |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 12 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.3 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 4x 2.3 GHz – Cortex-A53 4x 1.5 GHz – Cortex-A53 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8320 |
| RAM | 2GB, 3GB |
| Stocare | 32GB |
| Tip de stocare internă | eMMC 5.1 |
| Versiuni | 32GB 2GB RAM 32GB 3GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 11 (Red Velvet Cake) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 5 MP Bliț automat |
| Caracteristici | Zoom digital |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 2 MP |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 720p |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 5100 mAh |
Rețea
| Cartele SIM | Single SIM (Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE - cellular model only, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 4 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GLONASS, GPS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Lenovo Tab M8 (3rd Gen)
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Lenovo Tab M8 (3rd Gen)?
Prețul pentru Lenovo Tab M8 (3rd Gen) este ₹12,990, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Lenovo Tab M8 (3rd Gen)?
Lenovo Tab M8 (3rd Gen) a fost lansat oficial pe Marți, 01 Februarie 2022.
-
Lenovo Tab M8 (3rd Gen) este disponibil în magazine?
Da, Lenovo Tab M8 (3rd Gen) este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru Lenovo Tab M8 (3rd Gen)?
Lenovo Tab M8 (3rd Gen) cântărește aproximativ 305 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Lenovo Tab M8 (3rd Gen)?
Ecranul lui Lenovo Tab M8 (3rd Gen) măsoară 8 inci.
-
Lenovo Tab M8 (3rd Gen) este compatibil cu rețelele 5G?
Nu, Lenovo Tab M8 (3rd Gen) nu suportă rețele 5G.
-
Câte camere are Lenovo Tab M8 (3rd Gen)?
Lenovo Tab M8 (3rd Gen) are Cameră simplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.