Lenovo Tab M8 (HD)
Specificații Lenovo Tab M8 (HD)
General
| Marcă | Lenovo |
| Model | Tab M8 (HD) |
| Alias de model | TB-8505X (Internațional) TB-8505F (Internațional) TB-8505FS (Internațional) |
| Anunțat | Marți, 01 Octombrie 2019 |
| Lansat | Marți, 01 Octombrie 2019 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €140 |
Design
| Înălțime | 199.1 mm (7.84 inci) |
| Lățime | 121.8 mm (4.80 inci) |
| Grosime | 8.2 mm (0.32 inci) |
| Greutate | 305 g (10.76 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Aluminiu Cadru: Aluminiu Față: Sticlă |
| Culori | Culoare Gri Fier, Culoare gri platiniu |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 8 inci |
| Rezoluție | 800 × 1280 pixeli |
| Raport de aspect | 16:10 |
| Densitate pixeli | 189 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 76.5% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Helio A22 |
| Nuclee CPU | 4 |
| Tehnologie CPU | 16 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.0 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A53 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR |
| RAM | 2GB, 3GB |
| Stocare | 16GB, 32GB |
| Tip de stocare internă | eMMC 5.1 |
| Versiuni | 16GB 2GB RAM 32GB 3GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 9.0 (Pie) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 5 MP Bliț automat |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 2 MP |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 720p |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 5000 mAh |
| Detașabilitate | Nedetașabilă |
Rețea
| Cartele SIM | Single SIM (Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE - cellular model only, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b19 (800), b20 (800), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | Micro-USB 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS, BDS, GLONASS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Lenovo Tab M8 (HD)
Recenzii video
Imagini Lenovo Tab M8 (HD)
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Lenovo Tab M8 (HD)?
Prețul pentru Lenovo Tab M8 (HD) este €140, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Lenovo Tab M8 (HD)?
Lenovo Tab M8 (HD) a fost lansat oficial pe Marți, 01 Octombrie 2019.
-
Lenovo Tab M8 (HD) este disponibil în magazine?
Nu, Lenovo Tab M8 (HD) nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Lenovo Tab M8 (HD)?
Lenovo Tab M8 (HD) cântărește aproximativ 305 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Lenovo Tab M8 (HD)?
Ecranul lui Lenovo Tab M8 (HD) măsoară 8 inci.
-
Câte camere are Lenovo Tab M8 (HD)?
Lenovo Tab M8 (HD) are Cameră simplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.