Lenovo Z5 Pro GT
Specificații Lenovo Z5 Pro GT
General
| Marcă | Lenovo |
| Model | Z5 Pro GT |
| Alias de model | L78032 (Internațional) |
| Anunțat | Marți, 01 Ianuarie 2019 |
| Lansat | Marți, 01 Ianuarie 2019 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €400 |
Design
| Înălțime | 155.1 mm (6.11 inci) |
| Lățime | 73 mm (2.87 inci) |
| Grosime | 9.3 mm (0.37 inci) |
| Greutate | 210 g (7.41 oz) |
| Culori | Negru de fum |
Display
| Tip display | Super AMOLED |
| Diagonala display-ului | 6.39 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2340 pixeli |
| Raport de aspect | 19.5:9 |
| Densitate pixeli | 403 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 88.5% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 855 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 7 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.84 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 1x 2.84 GHz – Cortex-A76 3x 2.42 GHz – Cortex-A76 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 640 |
| RAM | 6GB, 8GB, 12GB |
| Stocare | 128GB, 256GB, 512GB |
| Tip de stocare internă | UFS 2.1 |
| Versiuni | 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Software
| Sistem de operare | Android 8.1 (Oreo), Actualizabil la Android 10 (Quince Tart) |
| Interfață de utilizator | ZUI 11.5 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 16 MP, ƒ/1.8, 1.22 μm, 1/2.6" Dimensiune senzor PDAF 24 MP, 0.9 μm, 1/2.8" Dimensiune senzor |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț Dual-LED Dual-Tone |
| Caracteristici | Bliț automat Mod fotografiere continuă Zoom digital Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 120 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 16 MP, ƒ/2.2, 26 mm ( Unghi wide ), 1.0 μm, 1/3.06" Dimensiune senzor 8 MP |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 3350 mAh |
| Detașabilitate | Nedetașabilă |
| Viteza de încărcare pe fir | 18 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE-A (5CA) Cat18 1200/150 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS, BDS, GLONASS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Recunoaștere facială în infraroșu Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Lenovo Z5 Pro GT
Recenzii video
Imagini Lenovo Z5 Pro GT
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Lenovo Z5 Pro GT?
Prețul pentru Lenovo Z5 Pro GT este €400, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Lenovo Z5 Pro GT?
Lenovo Z5 Pro GT a fost lansat oficial pe Marți, 01 Ianuarie 2019.
-
Lenovo Z5 Pro GT este disponibil în magazine?
Nu, Lenovo Z5 Pro GT nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Lenovo Z5 Pro GT?
Lenovo Z5 Pro GT cântărește aproximativ 210 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Lenovo Z5 Pro GT?
Ecranul lui Lenovo Z5 Pro GT măsoară 6.39 inci.
-
Câte camere are Lenovo Z5 Pro GT?
Lenovo Z5 Pro GT are Cameră duală pe spate și Cameră duală pentru selfie.