Lenovo Z5s
Specificații Lenovo Z5s
General
| Marcă | Lenovo |
| Model | Z5s |
| Alias de model | L78071 (Internațional) |
| Anunțat | Luni, 24 Decembrie 2018 |
| Lansat | Luni, 24 Decembrie 2018 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €220 |
Design
| Înălțime | 156.7 mm (6.17 inci) |
| Lățime | 74.5 mm (2.93 inci) |
| Grosime | 7.9 mm (0.31 inci) |
| Greutate | 172 g (6.07 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Sticlă Cadru: Aluminiu Față: sticlă Gorilla |
| Culori | Iubesc culoarea portocalie, Culoare gri de noapte, Albastru de titan |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.3 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2340 pixeli |
| Raport de aspect | 19.5:9 |
| Densitate pixeli | 409 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 83.5% |
| Protecție ecran | Sticlă Corning Gorilla Glass |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 710 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 10 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.2 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A75 Cortex-A55 Qualcomm Kryo 360 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 616 |
| RAM | 4GB, 6GB |
| Stocare | 64GB, 128GB |
| Versiuni | 64GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 9.0 (Pie) |
| Interfață de utilizator | ZUI 10 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 16 MP, ƒ/1.8, 26 mm ( Unghi wide ) PDAF 8 MP, ƒ/2.4 ( Teleobiectiv ), x2 Zoom optic PDAF 2 MP ( Lentilă auxiliară ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț Dual-LED Dual-Tone |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 16 MP, ƒ/2.0, 26 mm ( Unghi wide ), 1.0 μm, 1/3.06" Dimensiune senzor |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Ion |
| Capacitate | 3300 mAh |
| Detașabilitate | Nedetașabilă |
| Viteza de încărcare pe fir | 15 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE (2CA) Cat6 300/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Lenovo Z5s
Recenzii video
Imagini Lenovo Z5s
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Lenovo Z5s?
Prețul pentru Lenovo Z5s este €220, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Lenovo Z5s?
Lenovo Z5s a fost lansat oficial pe Luni, 24 Decembrie 2018.
-
Lenovo Z5s este disponibil în magazine?
Nu, Lenovo Z5s nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Lenovo Z5s?
Lenovo Z5s cântărește aproximativ 172 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Lenovo Z5s?
Ecranul lui Lenovo Z5s măsoară 6.3 inci.
-
Câte camere are Lenovo Z5s?
Lenovo Z5s are Cameră triplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.