Motorola Edge 30
Specificații Motorola Edge 30
General
| Marcă | Motorola |
| Model | Edge 30 |
| Alias de model | XT2203-1 (Internațional) |
| Anunțat | Miercuri, 27 Aprilie 2022 |
| Lansat | Joi, 12 Mai 2022 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | €292.82 ₹15,990 |
Design
| Înălțime | 159.4 mm (6.28 inci) |
| Lățime | 74.2 mm (2.92 inci) |
| Grosime | 6.8 mm (0.27 inci) |
| Greutate | 155 g (5.47 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Plastic Cadrul: Plastic Față: sticlă Gorilla 3 |
| Culori | Aurora Green, Meteor Grey, Supermoon Silver |
Display
| Tip display | AMOLED |
| Diagonala display-ului | 6.5 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2400 pixeli |
| Rată de refresh | 144 Hz |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 405 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 86.2% |
| Protecție ecran | Sticlă Corning Gorilla Glass 3, Design hidrofug |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | 1 miliard de culori Ecran tactil capacitiv HDR10+ Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 778G+ |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 6 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.5 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A78 Cortex-A55 Qualcomm Kryo 670 |
| Tip memorie | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 642L |
| RAM | 6GB, 8GB |
| Stocare | 128GB, 256GB |
| Versiuni | 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Software
| Sistem de operare | Android 12 (Snow Cone), Actualizabil la Android 14 (Upside Down Cake) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 50 MP, ƒ/1.8 ( Unghi wide ), 1.0 μm, 1/1.55" Dimensiune senzor Multi-Directional PDAF Stabilizare optică a imaginii (OIS) 50 MP, ƒ/2.2, 118° ( Unghi ultra-wide ), 0.64 μm, 1/2.76" Dimensiune senzor PDAF 2 MP ( Lentilă auxiliară ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED dual |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60/120 fps 720p @ 960 fps |
| Caracteristici video | Gyro-EIS, HDR10 |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 32 MP, ƒ/2.3 ( Unghi wide ), 0.7 μm |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/120 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 4020 mAh |
| Detașabilitate | Nedetașabilă |
| Viteza de încărcare pe fir | 33 W |
Rețea
| Cartele SIM | Single SIM (Nano-SIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b43 (3700), b66 (1700 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n78 (3500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.2 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Tip audio | Tehnologia Snapdragon Sound, Difuzoare stereo |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă Giroscop Senzor de proximitate Senzor optic de amprentă sub ecran |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Motorola Edge 30
Recenzii video
Imagini Motorola Edge 30
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Motorola Edge 30?
Prețul pentru Motorola Edge 30 este €292.82, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Motorola Edge 30?
Motorola Edge 30 a fost lansat oficial pe Joi, 12 Mai 2022.
-
Motorola Edge 30 este disponibil în magazine?
Da, Motorola Edge 30 este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru Motorola Edge 30?
Motorola Edge 30 cântărește aproximativ 155 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Motorola Edge 30?
Ecranul lui Motorola Edge 30 măsoară 6.5 inci.
-
Motorola Edge 30 este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Motorola Edge 30 funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n38, n40, n41, n66, n78.
-
Câte camere are Motorola Edge 30?
Motorola Edge 30 are Cameră triplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.