Motorola Moto E6 Plus
Specificații Motorola Moto E6 Plus
General
| Marcă | Motorola |
| Model | Moto E6 Plus |
| Alias de model | PAGA0004 (Internațional) PAGA0004IN (Internațional) PAGA0033IN (Internațional) PAGA0033 (Internațional) |
| Anunțat | Luni, 16 Septembrie 2019 |
| Lansat | Luni, 16 Septembrie 2019 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €200 |
Design
| Înălțime | 155.6 mm (6.13 inci) |
| Lățime | 73.1 mm (2.88 inci) |
| Grosime | 8.6 mm (0.34 inci) |
| Greutate | 149 g (5.26 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Plastic Cadrul: Plastic Față: Sticlă |
| Culori | Culoare de cires luminoasă, Roșu-închis, Culoare grafit lustruit |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.1 inci |
| Rezoluție | 720 × 1560 pixeli |
| Raport de aspect | 19.5:9 |
| Densitate pixeli | 282 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 80.3% |
| Protecție ecran | Acoperire hidrofugă |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Helio P22 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 12 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.0 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 4x 2.0 GHz – Cortex-A53 4x 1.5 GHz – Cortex-A53 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8320 |
| RAM | 2GB, 4GB |
| Stocare | 32GB, 64GB |
| Tip de stocare internă | eMMC 5.1 |
| Versiuni | 32GB 2GB RAM 64GB 4GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 9.0 (Pie) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 13 MP, ƒ/2.0, 1.12 μm, 1/3.1" Dimensiune senzor PDAF 2 MP ( Lentilă auxiliară ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Bliț automat Mod fotografiere continuă Zoom digital Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 8 MP, ƒ/2.0, 1.12 μm, 1/4.0" Dimensiune senzor |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 3000 mAh |
| Detașabilitate | Detașabilă |
| Viteza de încărcare pe fir | 10 W |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Micro-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 4 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Funcții Wi-Fi | Hotspot mobil |
| Bluetooth | Da, v4.2 |
| Porturi USB | Micro-USB 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GALILEO, GLONASS, GPS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Senzor de amprentă Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Motorola Moto E6 Plus
Recenzii video
Imagini Motorola Moto E6 Plus
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Motorola Moto E6 Plus?
Prețul pentru Motorola Moto E6 Plus este €200, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Motorola Moto E6 Plus?
Motorola Moto E6 Plus a fost lansat oficial pe Luni, 16 Septembrie 2019.
-
Motorola Moto E6 Plus este disponibil în magazine?
Nu, Motorola Moto E6 Plus nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Motorola Moto E6 Plus?
Motorola Moto E6 Plus cântărește aproximativ 149 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Motorola Moto E6 Plus?
Ecranul lui Motorola Moto E6 Plus măsoară 6.1 inci.
-
Câte camere are Motorola Moto E6 Plus?
Motorola Moto E6 Plus are Cameră duală pe spate și Cameră simplă pentru selfie.