Motorola Moto G64
Specificații Motorola Moto G64
General
| Marcă | Motorola |
| Model | Moto G64 |
| Anunțat | Joi, 11 Aprilie 2024 |
| Lansat | Marți, 23 Aprilie 2024 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | ₹16,889 |
Design
| Înălțime | 161.6 mm (6.36 inci) |
| Lățime | 73.8 mm (2.91 inci) |
| Grosime | 8.9 mm (0.35 inci) |
| Greutate | 192 g (6.77 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Plastic Cadrul: Plastic Față: Sticlă |
| Culori | Albastru, Verde, Violet |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.5 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2400 pixeli |
| Rată de refresh | 120 Hz |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 405 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 85.5% |
| Protecție ecran | Design hidrofug |
| Ecran tactil | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Dimensity 7025 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 6 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.5 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 2x 2.5 GHz – Cortex-A78 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR5 |
| GPU | IMG BXM-8-256 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Stocare | 128GB, 256GB |
| Versiuni | 128GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 14 (Upside Down Cake), Actualizare planificată la Android 15 (Vanilla Ice Cream) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 50 MP, ƒ/1.8 ( Unghi wide ), 0.61 μm Stabilizare optică a imaginii (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 118° ( Unghi ultra-wide ), 1.12 μm Autofocus (AF) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 16 MP, ƒ/2.4 ( Unghi wide ), 1.0 μm |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Capacitate | 6000 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 30 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
| Caracteristici | Încărcare prin cablu inversă Încărcare prin cablu de la 0 la 50% în 33 minute (conform specificațiilor) |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band |
| Bluetooth | Da, v5.3 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Tip audio | Difuzoare stereo |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă Giroscop Senzor de proximitate Senzor de amprentă lateral |
| Funcții speciale | Quick Charge 3+ USB Power Delivery 3.0 |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Motorola Moto G64
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Motorola Moto G64?
Prețul pentru Motorola Moto G64 este ₹16,889, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Motorola Moto G64?
Motorola Moto G64 a fost lansat oficial pe Marți, 23 Aprilie 2024.
-
Motorola Moto G64 este disponibil în magazine?
Da, Motorola Moto G64 este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru Motorola Moto G64?
Motorola Moto G64 cântărește aproximativ 192 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Motorola Moto G64?
Ecranul lui Motorola Moto G64 măsoară 6.5 inci.
-
Motorola Moto G64 este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Motorola Moto G64 funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n38, n40, n41, n66, n77, n78.
-
Câte camere are Motorola Moto G64?
Motorola Moto G64 are Cameră duală pe spate și Cameră simplă pentru selfie.