Motorola Moto G87
Specificații Motorola Moto G87
General
| Marcă | Motorola |
| Model | Moto G87 |
| Anunțat | Miercuri, 29 Aprilie 2026 |
| Lansat | Vineri, 01 Mai 2026 |
| Status | În curând |
| Prețuri | €400 |
Design
| Înălțime | 164.5 mm (6.48 inci) |
| Lățime | 77.3 mm (3.04 inci) |
| Grosime | 7.3 mm (0.29 inci) |
| Greutate | 183 g (6.46 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Polimer de silicon (Piele ecologică) Cadrul: Plastic Față: Gorilla Glass 7i |
| Culori | Negru, Albastru |
| Rezistență | Rezistent la praf și apă (suportă jeturi de apă sub presiune ridicată; submersibil până la 1,5 m timp de 30 minute) |
| Certificări de rezistență | IP66, IP68, IP69 |
Display
| Tip display | AMOLED |
| Diagonala display-ului | 6.78 inci |
| Rezoluție | 1272 × 2772 pixeli |
| Rată de refresh | 120 Hz |
| Raport de aspect | 19.5:9 |
| Densitate pixeli | 450 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 88.4% |
| Luminozitate maximă | 5000 cd/m² |
| Protecție ecran | Sticlă Corning Gorilla Glass 7i, Nu garantează robustețea sau utilizarea în condiții extreme, Conform MIL-STD-810H |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | 1 miliard de culori Ecran tactil capacitiv HDR Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Dimensity 6400 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 6 nm |
| Viteză maximă CPU | 2500 MHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 2x 2.5 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Stocare | 256GB, 512GB |
| Tip de stocare internă | UFS 2.2 |
| Versiuni | 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 8GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 16 (Baklava) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 200 MP, 0.5 μm Stabilizare optică a imaginii (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 118° ( Unghi ultra-wide ), 1.12 μm |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30/60 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 32 MP, ƒ/2.2 |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Capacitate | 5200 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 30 W |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b71 (600 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n71 (600), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band |
| Bluetooth | Da, v5.4 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Tip audio | Dolby Atmos, Difuzoare stereo |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă Giroscop Senzor optic de amprentă sub ecran Senzor de proximitate |
| Funcții speciale | Smart Connect |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Motorola Moto G87
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Motorola Moto G87?
Prețul pentru Motorola Moto G87 este €400, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data de lansare estimată pentru Motorola Moto G87?
Motorola Moto G87 va fi lansat pe Vineri, 01 Mai 2026.
-
Motorola Moto G87 este disponibil în magazine?
Nu, Motorola Moto G87 nu este disponibil în magazine deoarece încă nu a fost lansat.
-
Care este greutatea pentru Motorola Moto G87?
Motorola Moto G87 cântărește aproximativ 183 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Motorola Moto G87?
Ecranul lui Motorola Moto G87 măsoară 6.78 inci.
-
Motorola Moto G87 este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Motorola Moto G87 funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n3, n5, n7, n8, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n71, n75, n77, n78.
-
Câte camere are Motorola Moto G87?
Motorola Moto G87 are Cameră duală pe spate și Cameră simplă pentru selfie.