Motorola Moto Pad (2026)
Specificații Motorola Moto Pad (2026)
General
| Marcă | Motorola |
| Model | Moto Pad (2026) |
| Anunțat | Marți, 07 Aprilie 2026 |
| Lansat | Joi, 30 Aprilie 2026 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | €250 |
Design
| Înălțime | 254.6 mm (10.02 inci) |
| Lățime | 166.2 mm (6.54 inci) |
| Grosime | 7 mm (0.28 inci) |
| Greutate | 480 g (16.93 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Aluminiu Cadru: Aluminiu Față: Sticlă |
| Culori | Verde |
| Rezistență | Rezistent la stropiri |
| Caracteristici de design | Suport pentru stylus |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 11 inci |
| Rezoluție | 1600 × 2560 pixeli |
| Rată de refresh | 90 Hz |
| Raport de aspect | 16:10 |
| Densitate pixeli | 274 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 82.9% |
| Luminozitate maximă | 500 cd/m² |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Nu |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Dimensity 6300 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 6 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.4 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 2x 2.4 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 8GB |
| Stocare | 128GB |
| Tip de stocare internă | UFS 2.2 |
| Versiuni | 128GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 15 (Vanilla Ice Cream) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 8 MP ( Unghi wide ) Autofocus (AF) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Suport video | Da |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 5 MP ( Unghi wide ) |
| Suport video | Da |
Baterie
| Capacitate | 7040 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 20 W |
Rețea
| Cartele SIM | Single SIM (Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b2 (1900), b4 (1700), b5 (850), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b25 (1900), b26 (850), b29 (700), b30 (2300), b41 (2500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n2 (1900), n5 (850), n12 (700), n14 (700), n25 (1900), n30 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n71 (600), n77 (3700 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band |
| Bluetooth | Da, v5.2 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GALILEO, GLONASS, GPS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Tip audio | Dolby Atmos, Patru difuzoare, Difuzoare stereo |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Senzor de proximitate (numai pentru accesorii) |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Motorola Moto Pad (2026)
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Motorola Moto Pad (2026)?
Prețul pentru Motorola Moto Pad (2026) este €250, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Motorola Moto Pad (2026)?
Motorola Moto Pad (2026) a fost lansat oficial pe Joi, 30 Aprilie 2026.
-
Motorola Moto Pad (2026) este disponibil în magazine?
Da, Motorola Moto Pad (2026) este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru Motorola Moto Pad (2026)?
Motorola Moto Pad (2026) cântărește aproximativ 480 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Motorola Moto Pad (2026)?
Ecranul lui Motorola Moto Pad (2026) măsoară 11 inci.
-
Motorola Moto Pad (2026) este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Motorola Moto Pad (2026) funcționează pe rețelele 5G în benzile n2, n5, n12, n14, n25, n30, n41, n48, n66, n71, n77.
-
Câte camere are Motorola Moto Pad (2026)?
Motorola Moto Pad (2026) are Cameră simplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.