Motorola One Action
Specificații Motorola One Action
General
| Marcă | Motorola |
| Model | One Action |
| Alias de model | XT2013-1 (Internațional) XT2013-2 (Internațional) XT2013-4 (Internațional) |
| Anunțat | Joi, 31 Octombrie 2019 |
| Lansat | Joi, 31 Octombrie 2019 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €160 |
Design
| Înălțime | 160.1 mm (6.30 inci) |
| Lățime | 71.2 mm (2.80 inci) |
| Grosime | 9.2 mm (0.36 inci) |
| Greutate | 176 g (6.21 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Plastic Cadrul: Plastic Față: Sticlă |
| Culori | Aqua Teal, Albastru denim, Culoare alb perlat |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.3 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2520 pixeli |
| Raport de aspect | 21:9 |
| Densitate pixeli | 432 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 82.5% |
| Protecție ecran | Acoperire hidrofugă |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Samsung Exynos 9609 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 10 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.2 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 4x 2.2 GHz – Cortex-A73 4x 1.6 GHz – Cortex-A53 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G72 MP3 |
| RAM | 4GB |
| Stocare | 128GB |
| Tip de stocare internă | UFS 2.1 |
| Versiuni | 128GB 4GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 9.0 (Pie), Actualizabil la Android 11 (Red Velvet Cake) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 12 MP, ƒ/1.8, 26 mm ( Unghi wide ), 1.25 μm, 1/2.8" Dimensiune senzor PDAF 16 MP, ƒ/2.2, 14 mm ( Unghi ultra-wide ) 2 MP ( Lentilă auxiliară ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț Dual-LED Dual-Tone |
| Caracteristici | Bliț automat Mod fotografiere continuă Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Caracteristici video | Gyro-EIS |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 12 MP, ƒ/2.0, 26 mm ( Unghi wide ), 1.25 μm, 1/2.8" Dimensiune senzor |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 3500 mAh |
| Detașabilitate | Nedetașabilă |
| Viteza de încărcare pe fir | 10 W |
Rețea
| Cartele SIM | Single SIM (Nano-SIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE (2CA) Cat6 300/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Motorola One Action
Recenzii video
Imagini Motorola One Action
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Motorola One Action?
Prețul pentru Motorola One Action este €160, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Motorola One Action?
Motorola One Action a fost lansat oficial pe Joi, 31 Octombrie 2019.
-
Motorola One Action este disponibil în magazine?
Nu, Motorola One Action nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Motorola One Action?
Motorola One Action cântărește aproximativ 176 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Motorola One Action?
Ecranul lui Motorola One Action măsoară 6.3 inci.
-
Câte camere are Motorola One Action?
Motorola One Action are Cameră triplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.