Motorola One Hyper
Specificații Motorola One Hyper
General
| Marcă | Motorola |
| Model | One Hyper |
| Alias de model | XT2027 (Internațional) XT2027-1 (Internațional) |
| Anunțat | Miercuri, 22 Ianuarie 2020 |
| Lansat | Miercuri, 22 Ianuarie 2020 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €540 |
Design
| Înălțime | 161.8 mm (6.37 inci) |
| Lățime | 76.6 mm (3.02 inci) |
| Grosime | 8.9 mm (0.35 inci) |
| Greutate | 210 g (7.41 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Plastic Cadrul: Plastic Față: Sticlă |
| Culori | chihlimbar închis, Deepsea Blue, Orhidee proaspătă |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.5 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2340 pixeli |
| Raport de aspect | 19.5:9 |
| Densitate pixeli | 396 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 83.7% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 675 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 11 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.0 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 2x 2.0 GHz – Kryo 460 Gold (Cortex-A76) 6x 1.7 GHz – Kryo 460 Silver (Cortex-A55) |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 612 |
| RAM | 4GB |
| Stocare | 128GB |
| Tip de stocare internă | UFS 2.0 |
| Versiuni | 128GB 4GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 10 (Quince Tart), Actualizabil la Android 11 (Red Velvet Cake) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 64 MP, ƒ/1.8 ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/1.72" Dimensiune senzor PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 13 mm ( Unghi ultra-wide ), 1.12 μm, 1/4.0" Dimensiune senzor |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Mod fotografiere continuă Zoom digital Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Autofocalizare cu laser Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 32 MP, ƒ/2.0, 26 mm ( Unghi wide ), 0.8 μm |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30/60 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 4000 mAh |
| Detașabilitate | Nedetașabilă |
| Viteza de încărcare pe fir | 27 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Single SIM (Nano-SIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b28 (700), b66 (1700 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Motorola One Hyper
Recenzii video
Imagini Motorola One Hyper
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Motorola One Hyper?
Prețul pentru Motorola One Hyper este €540, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Motorola One Hyper?
Motorola One Hyper a fost lansat oficial pe Miercuri, 22 Ianuarie 2020.
-
Motorola One Hyper este disponibil în magazine?
Nu, Motorola One Hyper nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Motorola One Hyper?
Motorola One Hyper cântărește aproximativ 210 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Motorola One Hyper?
Ecranul lui Motorola One Hyper măsoară 6.5 inci.
-
Motorola One Hyper este compatibil cu rețelele 5G?
Nu, Motorola One Hyper nu suportă rețele 5G.
-
Câte camere are Motorola One Hyper?
Motorola One Hyper are Cameră duală pe spate și Cameră simplă pentru selfie.