Motorola Razr 2026
Specificații Motorola Razr 2026
General
| Marcă | Motorola |
| Model | Razr 2026 |
| Anunțat | Miercuri, 29 Aprilie 2026 |
| Lansat | Joi, 14 Mai 2026 |
| Status | În curând |
| Prețuri | €690 |
Design
| Înălțime | 171.3 mm (6.74 inci) |
| Lățime | 74 mm (2.91 inci) |
| Grosime | 7.3 mm (0.29 inci) |
| Greutate | 188 g (6.63 oz) |
| Materiale de construcție | Cadru: Aluminiu Față: Gorilla Glass (pliat) Față: Plastic (Desfăcut) Balama: titan |
| Culori | Verde, Violet, Alb |
| Rezistență | Rezistent la apă (până la 1,5 m timp de 30 minute) |
| Certificări de rezistență | IP48 |
Display
| Tip display | Rabatal LTPO AMOLED |
| Diagonala display-ului | 6.9 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2640 pixeli |
| Rată de refresh | 120 Hz |
| Densitate pixeli | 413 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 84.9% |
| Luminozitate maximă | 3000 cd/m² |
| Protecție ecran | Sticlă Corning Gorilla Glass Victus, Conform MIL-STD-810H |
| Ecran tactil | Da |
| Caracteristici ale display-ului | 1 miliard de culori Ecran tactil capacitiv Dolby Vision HDR10+ Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Mediatek Dimensity 7400X |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 4 nm |
| Viteză maximă CPU | 2600 MHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 4x 2.6 GHz – Cortex-A78 4x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR5 |
| GPU | ARM Mali-G615 MC2 |
| RAM | 8GB |
| Stocare | 128GB, 256GB |
| Tip de stocare internă | UFS 3.1 |
| Versiuni | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Software
| Sistem de operare | Android 16 (Baklava) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 50 MP, ƒ/1.7 ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/1.95" Dimensiune senzor Stabilizare optică a imaginii (OIS) 50 MP, ƒ/2.0, 122° ( Unghi ultra-wide ), 1.28 μm, 1/2.76" Dimensiune senzor |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60/120 fps |
| Caracteristici video | Gyro-EIS |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 32 MP, ƒ/2.4 ( Unghi wide ), 0.7 μm, 1/3.14" Dimensiune senzor |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60 fps |
Baterie
| Tip | Si/C Li-Ion |
| Capacitate | 4800 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 30 W |
| Suport pentru încărcare wireless | Da |
| Viteza de încărcare wireless | 15 W |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n12 (700), n14 (700), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n29 (700), n30 (2300), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n70 (2000), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Funcții Wi-Fi | Tri-band |
| Bluetooth | Da, v5.4 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Tip audio | Dolby Atmos, Difuzoare stereo |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Barometru Busolă Giroscop Senzor de proximitate Senzor de amprentă lateral |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Motorola Razr 2026
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Motorola Razr 2026?
Prețul pentru Motorola Razr 2026 este €690, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data de lansare estimată pentru Motorola Razr 2026?
Motorola Razr 2026 va fi lansat pe Joi, 14 Mai 2026.
-
Motorola Razr 2026 este disponibil în magazine?
Nu, Motorola Razr 2026 nu este disponibil în magazine deoarece încă nu a fost lansat.
-
Care este greutatea pentru Motorola Razr 2026?
Motorola Razr 2026 cântărește aproximativ 188 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Motorola Razr 2026?
Ecranul lui Motorola Razr 2026 măsoară 6.9 inci.
-
Motorola Razr 2026 este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Motorola Razr 2026 funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n2, n3, n5, n7, n12, n14, n20, n25, n26, n28, n29, n30, n38, n40, n41, n48, n66, n70, n71, n77, n78.
-
Câte camere are Motorola Razr 2026?
Motorola Razr 2026 are Cameră duală pe spate și Cameră simplă pentru selfie.