Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Specificații Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
General
| Marcă | Samsung |
| Model | Galaxy S22 Ultra 5G |
| Alias de model | S908B (Internațional) SM-S908B/DS (Internațional) SM-S908U (Statele Unite) SM-S908W (Canada) SM-S9080 (China) SM-S908B (Internațional) SM-S908U1 (Internațional) SM-S908N (Internațional) SM-S908E (Internațional) SM-S908E/DS (Internațional) |
| Anunțat | Miercuri, 09 Februarie 2022 |
| Lansat | Vineri, 25 Februarie 2022 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | €309 $325 £269 ₹79,999 |
Design
| Înălțime | 163.3 mm (6.43 inci) |
| Lățime | 77.9 mm (3.07 inci) |
| Grosime | 8.9 mm (0.35 inci) |
| Greutate | 228 g (8.04 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Gorilla Glass Victus+ Cadru: Aluminiu Față: Gorilla Glass Victus+ |
| Culori | Negru, Albastru, Verde, Violet, Roșu, Alb, Galben |
| Rezistență | Etanș la praf și rezistent la apă (scufundabil până la 1,5 m timp de 30 de minute) |
| Certificări de rezistență | IP68 |
| Caracteristici de design | Cadru din aluminiu Armor, Suport pentru stilou (latență de 2,8 ms) cu tehnologie Bluetooth, accelerometru și giroscop |
Display
| Tip display | Dynamic AMOLED 2X |
| Diagonala display-ului | 6.8 inci |
| Rezoluție | 1440 × 3088 pixeli |
| Rată de refresh | 120 Hz |
| Raport de aspect | 19.3:9 |
| Densitate pixeli | 500 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 90.2% |
| Luminozitate maximă | 1750 cd/m² |
| Protecție ecran | Sticlă Corning Gorilla Glass Victus+ |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv HDR10+ Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Samsung Exynos 2200 (Aruba) Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 (Internațional) |
| Nuclee CPU | 8 (Aruba) 8 (Internațional) |
| Tehnologie CPU | 4 nm (Aruba) 4 nm (Internațional) |
| Viteză maximă CPU | 2.8 GHz (Aruba) 3.0 GHz (Internațional) |
| Arhitectură CPU | 64-bit (Aruba) 64-bit (Internațional) |
| Microarhitectură | 1x 2.8 GHz – Cortex-X2 3x 2.52 GHz – Cortex-A710 4x 1.82 GHz – Cortex-A510 (Aruba) 1x 3.0 GHz – Cortex-X2 3x 2.5 GHz – Cortex-A710 4x 1.8 GHz – Cortex-A510 (Internațional) |
| Tip memorie | LPDDR5 (Aruba) LPDDR5 (Internațional) |
| GPU | Samsung Xclipse 920 (Aruba) Qualcomm Adreno 730 (Internațional) |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Stocare | 128GB, 256GB, 512GB, 1TB |
| Tip de stocare internă | UFS 3.1 |
| Versiuni | 128GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM 1TB 12GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Software
| Sistem de operare | Android 12 (Snow Cone), cu până la 4 actualizări majore de Android |
| Interfață de utilizator | Samsung One UI 8 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră cvadruplă | 108 MP, ƒ/1.8, 23 mm ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/1.33" Dimensiune senzor Stabilizare optică a imaginii (OIS) PDAF 10 MP, ƒ/2.4, 70 mm ( Teleobiectiv ), 1.12 μm, x3 Zoom optic, 1/3.52" Dimensiune senzor Stabilizare optică a imaginii (OIS) PDAF 10 MP, ƒ/4.9, 230 mm ( Teleobiectiv periscop ), 1.12 μm, x10 Zoom optic, 1/3.52" Dimensiune senzor Stabilizare optică a imaginii (OIS) PDAF 12 MP, ƒ/2.2, 13 mm, 120° ( Unghi ultra-wide ), 1.4 μm, 1/2.55" Dimensiune senzor Dual-Pixel PDAF Video super stabil |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | HDR automat Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 4320p @ 24 fps 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Caracteristici video | Gyro-EIS, HDR10+, Înregistrare sunet stereo |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 40 MP, ƒ/2.2, 26 mm ( Unghi wide ), 0.7 μm, 1/2.82" Dimensiune senzor PDAF |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Ion |
| Capacitate | 5000 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 45 W |
| Suport pentru încărcare wireless | Da |
| Viteza de încărcare wireless | 15 W |
| Caracteristici | Încărcare wireless Qi Încărcare wireless inversă |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G (5+ Gbps DL), LTE (7CA) Cat20 2000/200 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b32 (1500), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b46 (5200), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n20 (800), n25 (1900), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n71 (600), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500), n260 (39000), n261 (28000 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.2 |
| Porturi USB | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Tip audio | Suport pentru audio cu bitrate ridicat, Difuzoare stereo |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Barometru Busolă Giroscop Senzor de proximitate Senzor de amprentă ultrasonică sub ecran |
| Funcții speciale | Samsung DeX Suport pentru Ultra Wideband (UWB) USB Power Delivery 3.0 Suport pentru Samsung DeX wireless (experiență de desktop) |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Recenzii video
Imagini Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Samsung Galaxy S22 Ultra 5G?
Prețul pentru Samsung Galaxy S22 Ultra 5G este €309, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Samsung Galaxy S22 Ultra 5G?
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G a fost lansat oficial pe Vineri, 25 Februarie 2022.
-
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G este disponibil în magazine?
Da, Samsung Galaxy S22 Ultra 5G este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru Samsung Galaxy S22 Ultra 5G?
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G cântărește aproximativ 228 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Samsung Galaxy S22 Ultra 5G?
Ecranul lui Samsung Galaxy S22 Ultra 5G măsoară 6.8 inci.
-
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Samsung Galaxy S22 Ultra 5G funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n25, n28, n38, n40, n41, n66, n71, n75, n77, n78, n260, n261.
-
Câte camere are Samsung Galaxy S22 Ultra 5G?
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G are Cameră cvadruplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.