Samsung Galaxy S23
Specificații Samsung Galaxy S23
General
| Marcă | Samsung |
| Model | Galaxy S23 |
| Alias de model | SM-S911B (Internațional) SM-S911B/DS (Internațional) SM-S911U (Internațional) SM-S911U1 (Internațional) SM-S911W (Internațional) SM-S911N (Internațional) SM-S9110 (Internațional) SM-S911E (Internațional) SM-S911E/DS (Internațional) |
| Anunțat | Miercuri, 01 Februarie 2023 |
| Lansat | Vineri, 17 Februarie 2023 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | $229 C$270 £239.99 €309 |
Design
| Înălțime | 146.3 mm (5.76 inci) |
| Lățime | 70.9 mm (2.79 inci) |
| Grosime | 7.6 mm (0.30 inci) |
| Greutate | 168 g (5.93 oz) |
| Certificări de rezistență | IP68 |
Display
| Diagonala display-ului | 6.1 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2340 pixeli |
| Rată de refresh | 120 Hz |
| Raport de aspect | 19.5:9 |
| Densitate pixeli | 425 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 86.8% |
| Luminozitate maximă | 1750 cd/m² |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 4 nm |
| Viteză maximă CPU | 3.36 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 1x 3.36 GHz – Cortex-X3 2x 2.8 GHz – Cortex-A715 2x 2.8 GHz – Cortex-A710 3x 2.0 GHz – Cortex-A510 |
| Tip memorie | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 740 |
| RAM | 8GB |
| Stocare | 128GB, 256GB, 512GB |
| Tip de stocare internă | UFS 3.1 (128GB) UFS 4.0 (256GB/512GB) |
| Versiuni | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 512GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Software
| Sistem de operare | Android 13 (Tiramisu), cu până la 4 actualizări majore de Android |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 50 MP, ƒ/1.8, 24 mm ( Unghi wide ), 1.0 μm, 1/1.56" Dimensiune senzor 10 MP, ƒ/2.4, 70 mm ( Teleobiectiv ), 1.0 μm, x3 Zoom optic, 1/3.94" Dimensiune senzor 12 MP, ƒ/2.2, 13 mm, 120° ( Unghi ultra-wide ), 1.4 μm, 1/2.55" Dimensiune senzor |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 4320p @ 24/30 fps 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 12 MP, ƒ/2.2, 26 mm ( Unghi wide ), 1.12 μm, 1/3.2" Dimensiune senzor |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Ion |
| Capacitate | 3900 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 25 W |
| Suport pentru încărcare wireless | Da |
| Viteza de încărcare wireless | 15 W |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE (CA), HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b46 (5200), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n20 (800), n25 (1900), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n71 (600), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500), n258 (26000), n260 (39000), n261 (28000 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Bluetooth | Da, v5.3 |
| Porturi USB | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go |
| Suport GPS | Da |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Radio FM | Nu |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Samsung Galaxy S23
Recenzii video
Imagini Samsung Galaxy S23
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Samsung Galaxy S23?
Prețul pentru Samsung Galaxy S23 este €309, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Samsung Galaxy S23?
Samsung Galaxy S23 a fost lansat oficial pe Vineri, 17 Februarie 2023.
-
Samsung Galaxy S23 este disponibil în magazine?
Da, Samsung Galaxy S23 este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru Samsung Galaxy S23?
Samsung Galaxy S23 cântărește aproximativ 168 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Samsung Galaxy S23?
Ecranul lui Samsung Galaxy S23 măsoară 6.1 inci.
-
Samsung Galaxy S23 este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Samsung Galaxy S23 funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n25, n28, n38, n40, n41, n66, n71, n75, n77, n78, n258, n260, n261.
-
Câte camere are Samsung Galaxy S23?
Samsung Galaxy S23 are Cameră triplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.