Samsung Galaxy XCover FieldPro
Specificații Samsung Galaxy XCover FieldPro
General
| Marcă | Samsung |
| Model | Galaxy XCover FieldPro |
| Alias de model | SM-G889F (Internațional) SM-G889A (Internațional) |
| Anunțat | Luni, 06 Aprilie 2020 |
| Lansat | Luni, 06 Aprilie 2020 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €1,020 |
Design
| Înălțime | 158.5 mm (6.24 inci) |
| Lățime | 80.7 mm (3.18 inci) |
| Grosime | 14.2 mm (0.56 inci) |
| Greutate | 256 g (9.03 oz) |
| Culori | Negru |
| Rezistență | Rezistent la praf Rezistență la apă |
| Certificări de rezistență | IP68 |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 5.1 inci |
| Rezoluție | 1440 × 2560 pixeli |
| Raport de aspect | 16:9 |
| Densitate pixeli | 576 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 56.1% |
| Protecție ecran | Conform MIL-STD-810G |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Samsung Exynos 9810 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 10 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.9 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 4x 2.9 GHz – Exynos M3 4x 1.9 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G72 MP18 |
| RAM | 4GB |
| Stocare | 64GB |
| Tip de stocare internă | UFS 2.1 |
| Versiuni | 64GB 4GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 8.0 (Oreo) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 12 MP ( Unghi wide ), 1.4 μm, 1/2.55" Dimensiune senzor |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED triplu |
| Caracteristici | Bliț automat Mod fotografiere continuă Zoom digital Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 8 MP, ƒ/1.7 |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 4500 mAh |
| Detașabilitate | Detașabilă |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Micro-SIM + Micro-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE (3CA) Cat11 600/75 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b12 (700), b14 (700), b20 (800), b29 (700), b30 (2300), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/i/r |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS, GALILEO, GLONASS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Tip audio | Difuzoare duale |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Barometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
| Funcții speciale | Buton PTT de urgență |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Samsung Galaxy XCover FieldPro
Recenzii video
Imagini Samsung Galaxy XCover FieldPro
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Samsung Galaxy XCover FieldPro?
Prețul pentru Samsung Galaxy XCover FieldPro este €1,020, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Samsung Galaxy XCover FieldPro?
Samsung Galaxy XCover FieldPro a fost lansat oficial pe Luni, 06 Aprilie 2020.
-
Samsung Galaxy XCover FieldPro este disponibil în magazine?
Nu, Samsung Galaxy XCover FieldPro nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Samsung Galaxy XCover FieldPro?
Samsung Galaxy XCover FieldPro cântărește aproximativ 256 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Samsung Galaxy XCover FieldPro?
Ecranul lui Samsung Galaxy XCover FieldPro măsoară 5.1 inci.
-
Samsung Galaxy XCover FieldPro este compatibil cu rețelele 5G?
Nu, Samsung Galaxy XCover FieldPro nu suportă rețele 5G.
-
Câte camere are Samsung Galaxy XCover FieldPro?
Samsung Galaxy XCover FieldPro are Cameră simplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.