Samsung Galaxy XCover6 Pro
Specificații Samsung Galaxy XCover6 Pro
General
| Marcă | Samsung |
| Model | Galaxy XCover6 Pro |
| Alias de model | SM-G736U (Internațional) SM-G736U1 (Internațional) SM-G736B (Internațional) SM-G736B/DS (Internațional) |
| Anunțat | Miercuri, 29 Iunie 2022 |
| Lansat | Miercuri, 13 Iulie 2022 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | £199 €229.46 $150.60 C$299.99 |
Design
| Înălțime | 168.8 mm (6.65 inci) |
| Lățime | 79.9 mm (3.15 inci) |
| Grosime | 9.9 mm (0.39 inci) |
| Greutate | 235 g (8.29 oz) |
| Culori | Negru |
| Rezistență | Rezistent la praf Rezistență la apă |
| Certificări de rezistență | IP68 |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.6 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2408 pixeli |
| Rată de refresh | 120 Hz |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 400 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 77.8% |
| Protecție ecran | Sticlă Corning Gorilla Glass Victus+, Rezistent la cădere (până la 1,5 m), Conform MIL-STD-810H |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Nu |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 778G |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 6 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.4 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 1x 2.4 GHz – Cortex-A78 3x 2.4 GHz – Cortex-A78 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 642L |
| RAM | 6GB |
| Stocare | 128GB |
| Versiuni | 128GB 6GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 12 (Snow Cone), Actualizabil la Android 15 (Vanilla Ice Cream) |
| Interfață de utilizator | Samsung One UI 7 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 50 MP, ƒ/1.8 ( Unghi wide ), 0.64 μm, 1/2.76" Dimensiune senzor PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 123° ( Unghi ultra-wide ), 1.12 μm, 1/4.0" Dimensiune senzor |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED dual |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 13 MP, ƒ/2.2 ( Unghi wide ), 1.12 μm, 1/3.1" Dimensiune senzor |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 4050 mAh |
| Detașabilitate | Detașabilă |
| Viteza de încărcare pe fir | 25 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Single SIM (Nano-SIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b32 (1500), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n78 (3500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/mc/ax |
| Funcții Wi-Fi | Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.2 |
| Porturi USB | USB Type-C 3.2 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Barometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
| Funcții speciale | Samsung DeX (suport pentru experiență de desktop) |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Samsung Galaxy XCover6 Pro
Recenzii video
Imagini Samsung Galaxy XCover6 Pro
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Samsung Galaxy XCover6 Pro?
Prețul pentru Samsung Galaxy XCover6 Pro este €229.46, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Samsung Galaxy XCover6 Pro?
Samsung Galaxy XCover6 Pro a fost lansat oficial pe Miercuri, 13 Iulie 2022.
-
Samsung Galaxy XCover6 Pro este disponibil în magazine?
Da, Samsung Galaxy XCover6 Pro este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru Samsung Galaxy XCover6 Pro?
Samsung Galaxy XCover6 Pro cântărește aproximativ 235 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Samsung Galaxy XCover6 Pro?
Ecranul lui Samsung Galaxy XCover6 Pro măsoară 6.6 inci.
-
Samsung Galaxy XCover6 Pro este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Samsung Galaxy XCover6 Pro funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n38, n40, n41, n78.
-
Câte camere are Samsung Galaxy XCover6 Pro?
Samsung Galaxy XCover6 Pro are Cameră duală pe spate și Cameră simplă pentru selfie.