Samsung Galaxy Z Fold Wide
Specificații Samsung Galaxy Z Fold Wide
General
| Marcă | Samsung |
| Model | Galaxy Z Fold Wide |
| Alias de model | SM-F971B (Internațional) SM-F971B/DS (Internațional) SM-F971U (Internațional) SM-F971U1 (Internațional) |
| Status | În zvonuri |
Design
| Înălțime | 161.4 mm (6.35 inci) |
| Lățime | 123.9 mm (4.88 inci) |
| Grosime | 4.9 mm (0.19 inci) |
| Greutate | 199 g (7.02 oz) |
| Culori | Negru, Alte culori |
| Rezistență | Etanș la praf și rezistent la apă (scufundabil până la 1,5 m timp de 30 de minute) |
| Certificări de rezistență | IP48 |
| Caracteristici de design | Cadru din aluminiu Armor avansat |
Display
| Tip display | Pliabil Dynamic LTPO AMOLED 2X |
| Diagonala display-ului | 7.6 inci |
| Rezoluție | 1828 × 2584 pixeli |
| Rată de refresh | 120 Hz |
| Densitate pixeli | 416 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 87.9% |
| Protecție ecran | Corning Gorilla Glass Ceramic 2 |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Nu |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv HDR10+ Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8 Elite |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 3 nm |
| Viteză maximă CPU | 4320 MHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 2x 4.32 GHz – Oryon V2 Phoenix L 6x 3.53 GHz – Oryon V2 Phoenix M |
| Tip memorie | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 830 (1100 MHz) |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Stocare | 256GB, 512GB, 1TB |
| Tip de stocare internă | UFS 4.0 |
| Versiuni | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Software
| Sistem de operare | Android 16 (Baklava), cu până la 7 actualizări majore de Android |
| Interfață de utilizator | Samsung One UI 8 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 50 MP ( Unghi wide ) Stabilizare optică a imaginii (OIS) PDAF 50 MP ( Unghi ultra-wide ) Autofocus (AF) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Caracteristici video | Gyro-EIS, Stabilizare optică a imaginii (OIS) |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 10 MP, ƒ/2.2, 18 mm ( Unghi ultra-wide ), 1.12 μm, 1/3.0" Dimensiune senzor 10 MP, ƒ/2.2, 24 mm ( Unghi wide ), 1.12 μm, 1/3.0" Dimensiune senzor |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Caracteristici video | Gyro-EIS |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 4800 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 45 W |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM + eSIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 7 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Funcții Wi-Fi | Tri-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.4 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Tip audio | Suport pentru audio cu bitrate ridicat, Difuzoare stereo |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Barometru Busolă Giroscop Senzor de proximitate Senzor de amprentă lateral |
| Funcții speciale | Strat de placă din titan pentru întărirea afișajului |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Samsung Galaxy Z Fold Wide
Întrebări frecvente
-
Samsung Galaxy Z Fold Wide este disponibil în magazine?
Nu, Samsung Galaxy Z Fold Wide nu este disponibil în magazine deoarece încă nu a fost lansat.
-
Care este greutatea pentru Samsung Galaxy Z Fold Wide?
Samsung Galaxy Z Fold Wide cântărește aproximativ 199 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Samsung Galaxy Z Fold Wide?
Ecranul lui Samsung Galaxy Z Fold Wide măsoară 7.6 inci.
-
Samsung Galaxy Z Fold Wide este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Samsung Galaxy Z Fold Wide funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n2.
-
Câte camere are Samsung Galaxy Z Fold Wide?
Samsung Galaxy Z Fold Wide are Cameră duală pe spate și Cameră duală pentru selfie.