Samsung Galaxy Z Fold2 5G
Specificații Samsung Galaxy Z Fold2 5G
General
| Marcă | Samsung |
| Model | Galaxy Z Fold2 5G |
| Alias de model | SM-F916B (Internațional) SM-F916U (Internațional) SM-F916U1 (Internațional) SM-F916N (Internațional) SM-F9160 (Internațional) SM-F916W (Internațional) SCG05 (Internațional) |
| Anunțat | Miercuri, 05 August 2020 |
| Lansat | Vineri, 18 Septembrie 2020 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | €960 |
Design
| Înălțime | 159.2 mm (6.27 inci) |
| Lățime | 128.2 mm (5.05 inci) |
| Grosime | 6.9 mm (0.27 inci) |
| Greutate | 282 g (9.95 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Sticlă Cadru: Aluminiu Față: Sticlă |
| Culori | Aston Martin Racing Edition, Culoare negru mistic, Bronzul mistic, Ediția Thom Browne |
Display
| Tip display | Pliabil Dynamic AMOLED 2X |
| Diagonala display-ului | 7.6 inci |
| Rezoluție | 1768 × 2208 pixeli |
| Rată de refresh | 120 Hz |
| Densitate pixeli | 373 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 88.6% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv HDR10+ Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 865+ |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 7 nm |
| Viteză maximă CPU | 3.1 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 1x 3.1 GHz – Cortex-A77 3x 2.42 GHz – Cortex-A77 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 650 |
| RAM | 12GB |
| Stocare | 256GB, 512GB |
| Tip de stocare internă | UFS 3.1 |
| Versiuni | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Software
| Sistem de operare | Android 10 (Quince Tart), Actualizabil la Android 13 (Tiramisu) |
| Interfață de utilizator | Samsung One UI 5.1.1 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 12 MP, ƒ/1.8, 26 mm ( Unghi wide ), 1.8 μm, 1/1.76" Dimensiune senzor Dual-Pixel PDAF Stabilizare optică a imaginii (OIS) 12 MP, ƒ/2.4, 52 mm ( Teleobiectiv ), 1.0 μm, x2 Zoom optic, 1/3.6" Dimensiune senzor Dual-Pixel PDAF Stabilizare optică a imaginii (OIS) 12 MP, ƒ/2.2, 12 mm, 123° ( Unghi ultra-wide ), 1.12 μm |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Bliț automat Mod fotografiere continuă Zoom digital Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 60 fps 1080p @ 60/240 fps 720p @ 960 fps |
| Caracteristici video | Gyro-EIS, HDR10+ |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 10 MP, ƒ/2.2, 26 mm ( Unghi wide ), 1.22 μm, 1/3" Dimensiune senzor 10 MP, ƒ/2.2, 26 mm ( Unghi wide ), 1.22 μm, 1/3" Dimensiune senzor |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
| Caracteristici video | Gyro-EIS |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 4500 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 25 W |
| Suport pentru încărcare wireless | Da |
| Viteza de încărcare wireless | 11 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
| Caracteristici | Încărcare wireless inversă |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE (7CA) Cat20 2000/200 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b46 (5200), b48 (3800), b66 (1700 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n28 (700), n40 (2300), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | USB Type-C 3.2 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Tip audio | Suport pentru audio cu bitrate ridicat, Difuzoare stereo, Reglat de AKG |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Barometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
| Funcții speciale | Samsung DeX (suport pentru experiență de desktop) Suport pentru Ultra Wideband (UWB) |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Samsung Galaxy Z Fold2 5G
Recenzii video
Imagini Samsung Galaxy Z Fold2 5G
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Samsung Galaxy Z Fold2 5G?
Prețul pentru Samsung Galaxy Z Fold2 5G este €960, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Samsung Galaxy Z Fold2 5G?
Samsung Galaxy Z Fold2 5G a fost lansat oficial pe Vineri, 18 Septembrie 2020.
-
Samsung Galaxy Z Fold2 5G este disponibil în magazine?
Da, Samsung Galaxy Z Fold2 5G este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru Samsung Galaxy Z Fold2 5G?
Samsung Galaxy Z Fold2 5G cântărește aproximativ 282 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Samsung Galaxy Z Fold2 5G?
Ecranul lui Samsung Galaxy Z Fold2 5G măsoară 7.6 inci.
-
Samsung Galaxy Z Fold2 5G este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Samsung Galaxy Z Fold2 5G funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n3, n5, n7, n8, n28, n40, n41, n77, n78.
-
Câte camere are Samsung Galaxy Z Fold2 5G?
Samsung Galaxy Z Fold2 5G are Cameră triplă pe spate și Cameră duală pentru selfie.