TCL 10 TabMid
Specificații TCL 10 TabMid
General
| Marcă | TCL |
| Model | 10 TabMid |
| Anunțat | Marți, 01 Septembrie 2020 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €230 |
Design
| Înălțime | 209.4 mm (8.24 inci) |
| Lățime | 125.2 mm (4.93 inci) |
| Grosime | 8.6 mm (0.34 inci) |
| Greutate | 325 g (11.46 oz) |
| Culori | Prime Black |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 8 inci |
| Rezoluție | 1200 × 1920 pixeli |
| Raport de aspect | 16:10 |
| Densitate pixeli | 283 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 70.8% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Nu |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 665 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 11 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.0 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 4x 2.0 GHz – Kryo 260 Gold (Cortex-A73) 4x 1.8 GHz – Kryo 260 Silver (Cortex-A53) |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 610 |
| RAM | 3GB |
| Stocare | 32GB |
| Tip de stocare internă | eMMC 5.1 |
| Versiuni | 32GB 3GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 10 (Quince Tart) |
| Interfață de utilizator | TCL UI |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 5 MP, ƒ/2.0 ( Unghi wide ), 1.12 μm, 1/4.0" Dimensiune senzor |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Zoom digital |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 5 MP, ƒ/2.4 ( Unghi wide ), 1.12 μm, 1/5.0" Dimensiune senzor |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 5500 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 18 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
| Caracteristici | Încărcare prin cablu inversă |
Rețea
| Cartele SIM | Single SIM (Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 42.2/11.5 Mbps |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini TCL 10 TabMid
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru TCL 10 TabMid?
Prețul pentru TCL 10 TabMid este €230, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
TCL 10 TabMid este disponibil în magazine?
Nu, TCL 10 TabMid nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru TCL 10 TabMid?
TCL 10 TabMid cântărește aproximativ 325 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru TCL 10 TabMid?
Ecranul lui TCL 10 TabMid măsoară 8 inci.
-
Câte camere are TCL 10 TabMid?
TCL 10 TabMid are Cameră simplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.