TCL 306
Specificații TCL 306
General
| Marcă | TCL |
| Model | 306 |
| Alias de model | X668 (Internațional) 6102H (Internațional) |
| Anunțat | Luni, 31 Ianuarie 2022 |
| Lansat | Marți, 01 Februarie 2022 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | €40 |
Design
| Înălțime | 165.2 mm (6.50 inci) |
| Lățime | 75.5 mm (2.97 inci) |
| Grosime | 8.9 mm (0.35 inci) |
| Greutate | 190 g (6.70 oz) |
| Culori | Albastru Atlantic, Space Space |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.52 inci |
| Rezoluție | 720 × 1600 pixeli |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 269 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 82.3% |
| Luminozitate maximă | 450 cd/m² |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Helio G25 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 12 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.0 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 4x 2.0 GHz – Cortex-A53 4x 1.5 GHz – Cortex-A53 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8320 |
| RAM | 3GB |
| Stocare | 32GB |
| Tip de stocare internă | eMMC 5.1 |
| Versiuni | 32GB 3GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 12 (Snow Cone) |
| Interfață de utilizator | TCL UI |
| Servicii Google Play | Da |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 13 MP, ƒ/2.2, 27 mm ( Unghi wide ), 1.12 μm, 1/3.0" Dimensiune senzor PDAF 2 MP ( Macro ) 0.08 MP ( Lentilă auxiliară ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 5 MP, ƒ/2.2, 27 mm ( Unghi wide ), 1.12 μm, 1/5.0" Dimensiune senzor |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 5000 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 10 W |
Rețea
| Cartele SIM | Single SIM (Nano-SIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE Cat4 150/75 Mbps, HSPA 42.2/11.5 Mbps |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 4 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Funcții Wi-Fi | Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS, BDS, GALILEO, GLONASS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini TCL 306
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru TCL 306?
Prețul pentru TCL 306 este €40, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru TCL 306?
TCL 306 a fost lansat oficial pe Marți, 01 Februarie 2022.
-
TCL 306 este disponibil în magazine?
Da, TCL 306 este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru TCL 306?
TCL 306 cântărește aproximativ 190 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru TCL 306?
Ecranul lui TCL 306 măsoară 6.52 inci.
-
TCL 306 este compatibil cu rețelele 5G?
Nu, TCL 306 nu suportă rețele 5G.
-
Câte camere are TCL 306?
TCL 306 are Cameră triplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.
-
Pot folosi serviciile Google Play pe TCL 306?
Da, serviciile Google Play funcționează integral pe TCL 306.