TCL Tab 10L
Specificații TCL Tab 10L
General
| Marcă | TCL |
| Model | Tab 10L |
| Alias de model | 8491X (Internațional) |
| Anunțat | Marți, 04 Ianuarie 2022 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | ₹7,299 |
Design
| Înălțime | 243.2 mm (9.57 inci) |
| Lățime | 158.2 mm (6.23 inci) |
| Grosime | 9.2 mm (0.36 inci) |
| Greutate | 426 g (15.03 oz) |
| Culori | Prime Black |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 10.1 inci |
| Rezoluție | 800 × 1280 pixeli |
| Raport de aspect | 16:10 |
| Densitate pixeli | 149 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 76.9% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek MT8167 |
| Nuclee CPU | 4 |
| Tehnologie CPU | 28 nm |
| Viteză maximă CPU | 1.5 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A35 |
| Tip memorie | LPDDR4 |
| GPU | IMG PowerVR GE8300 |
| RAM | 2GB |
| Stocare | 32GB |
| Tip de stocare internă | eMMC 5.1 |
| Versiuni | 32GB 2GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 11 (Red Velvet Cake) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 2 MP |
| Caracteristici | Zoom digital |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 720p |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 2 MP |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 720p |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 4080 mAh |
Rețea
| Conectivitate mobilă | Nu |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 4 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Funcții Wi-Fi | Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v4.2 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Nu |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Tip audio | Difuzoare duale |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini TCL Tab 10L
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru TCL Tab 10L?
Prețul pentru TCL Tab 10L este ₹7,299, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
TCL Tab 10L este disponibil în magazine?
Da, TCL Tab 10L este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru TCL Tab 10L?
TCL Tab 10L cântărește aproximativ 426 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru TCL Tab 10L?
Ecranul lui TCL Tab 10L măsoară 10.1 inci.
-
Câte camere are TCL Tab 10L?
TCL Tab 10L are Cameră simplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.