TCL Tab 10s
Specificații TCL Tab 10s
General
| Marcă | TCL |
| Model | Tab 10s |
| Alias de model | 9080G (Internațional) 9081X (Internațional) |
| Anunțat | Marți, 12 Ianuarie 2021 |
| Lansat | Luni, 26 Aprilie 2021 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | €170 |
Design
| Înălțime | 241 mm (9.49 inci) |
| Lățime | 158.6 mm (6.24 inci) |
| Grosime | 8.3 mm (0.33 inci) |
| Greutate | 464 g (16.37 oz) |
| Culori | Gri, Argintiu |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 10.1 inci |
| Rezoluție | 1200 × 1920 pixeli |
| Raport de aspect | 16:10 |
| Densitate pixeli | 224 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 77.4% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Nu |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek MT8768 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 12 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.0 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A53 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8320 |
| RAM | 3GB, 4GB |
| Stocare | 32GB, 64GB |
| Tip de stocare internă | eMMC 5.1 |
| Versiuni | 32GB 3GB RAM 64GB 4GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 10 (Quince Tart) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 8 MP, ƒ/2.0 ( Unghi wide ), 1.12 μm, 1/4.0" Dimensiune senzor Bliț automat |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Bliț automat Zoom digital |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 5 MP, ƒ/2.2 ( Unghi wide ), 1.12 μm, 1/5.0" Dimensiune senzor |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 8000 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 18 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Single SIM (Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE - cellular model only, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Tip audio | Difuzoare duale |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii TCL Tab 10s
Recenzii video
Imagini TCL Tab 10s
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru TCL Tab 10s?
Prețul pentru TCL Tab 10s este €170, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru TCL Tab 10s?
TCL Tab 10s a fost lansat oficial pe Luni, 26 Aprilie 2021.
-
TCL Tab 10s este disponibil în magazine?
Da, TCL Tab 10s este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru TCL Tab 10s?
TCL Tab 10s cântărește aproximativ 464 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru TCL Tab 10s?
Ecranul lui TCL Tab 10s măsoară 10.1 inci.
-
TCL Tab 10s este compatibil cu rețelele 5G?
Nu, TCL Tab 10s nu suportă rețele 5G.
-
Câte camere are TCL Tab 10s?
TCL Tab 10s are Cameră simplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.